Yerli otomobilin müthiş özelliği

Yerli otomobil otonom olacak.

Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Uluslararası Dünya Akıllı Şehirler Kongresi kapsamında düzenlenen panelde sunum yaptı.

Dünya genelinde elektrikli ve otonom araçlarda büyük gelecek görüldüğünü ve bu alanlar için çok büyük bütçeler ayrıldığını vurgulayan Karakaş, “2022’den itibaren piyasaya tamamıyla elektrikli araç tabir ettiğimiz yani doğuştan elektrikli olarak tasarlanarak girecek araçların sayısı artıyor. Biz bu nedenle 2022 yılını şirketimizin ürününün lansmanını yapacağı yıl olarak belirledik” dedi.

YENİ MODELLER ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Karakaş, Türkiye’nin küresel anlamda rekabet edebilecek bir marka oluşturmayı hedeflediğini belirterek, şunları kaydetti: “Geldiğimiz noktada aracın üzerindeki teknik detayları birebir, ki 900 ile 1000’e yakın özellik var, bunları belirledik, tanımladık hatta. 2022’nin ortasında dış dünyadaki araçlar piyasaya girmeye başladığında biz de elektrikli aracımızı piyasaya sürmeye başlayacağız. Buradaki araç 3’üncü seviyeye hazır otonom bir araç olacak. Bir tane yetmez diyerek bir portföy oluşturmamız lazım dedik, seçim basketine girebilmemiz için hedef kitlelerimize göre yeni modeller üzerinden de çalışmamız lazım. Bu nedenle zaten küresel anlamda rekabet edebilen bir markadan bahsediyoruz.”Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler