Yenilenen Hyundai i20'nin Fiyatı

Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasından 40’tan fazla ülkeye ihraç edilen i20 modelinin makyajlı fiyatı belli oldu. Hyundai i20, 1.0 T-GDI ve DCT kombinasyonu başta olmak üzere, yeni güvenlik donanımlarıyla da dikkat çekmekte.

Hyundai’nin B sınıfındaki başarılı modeli i20, şık tasarım öğeleri, gelişmiş bağlantı ve güvenlik özellikleriyle yenilenerek bayilerdeki yerini almaya başladı. Hatchback ve Active olmak üzere iki farklı versiyona sahip olan i20, sınıfının en iyi ve en çok satan modellerinden biri olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Hyundai’nin yeni nesil basamaklı ızgarasıyla sunulan makyajlı i20, arka taraftaysa tamamen yeni bir tasarıma imzasını atıyor. Ayrıca Phantom siyah tavan ve daha da fazla kişiselleştirme için 12 farklı gövde rengiyle satışa sunulan i20, 1.0 T-GDI turbo, 1.2 ve 1.4 litre atmosferik beslemeli olaraküç farklı benzinli ve bir adet de 1.4 litre turbo dizel ünitesi bulunuyor.

Makyajlı i20'ler 75.400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 

Ayrıca, tüketimi düşürmeye yardımcı olan Stop & Go (ISG) sistemi de standart olarak veriliyor.Hyundai i20’de kullanılan 15 ve 16 inç yeni tip alüminyum alaşımlı jantlar da otomobile daha cesur bir görünüm sağlıyor.

Daha konforlu ve verimli bir sürüş için geliştirilen 7 ileri DCT şanzıman ise 120 beygirlik 1.0 litrelik T-GDI motorla beraber sunuluyor. Ayrıca Yeni i20, İleri Çarpışma Önleme Asistanı (FCA), Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS), Şeritte Kalma Yardımcısı (LKA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW) ve Uzun FarAsistanı (HBA) gibi Hyundai SmartSense aktif güvenlik özellikleriyle üst düzey korumaya sahip.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, “i20 modelimiz, Hyundai markasının Avrupa’daki en önemli ikinci modeli. 40’tan fazla ülkeye ihraç ettiğimiz i20, kullanışlı yapısı ve konforu artıran donanımlarıyla B segmentindeki iddiasını koruyacak. “Kalbin Seni Asla Yanıltmaz” sloganı ile satışa sunduğumuzi20 modelimiz, sportif görünümü, geniş motor gamı ve üstün teknolojisiyle segmentine hep yön vermekte. 

Ülkemizin pazar dinamiklerini ve tüketicilerimizin beklentilerini göz önüne alarak, Hatchback ve Active gibi iki farklı kasa tipinde ve Jump, Style ve Elite olarak üç farklı donanım seçeneğiyle sunarak en ideal donanım seviyesini elde etmeyi hedefledik. Ayrıca aracımızın kimliğiyle özdeşleşen ve dikkat çekici bir tasarım detayı haline gelen siyah C sütununu koruyarak, Bayrak Kırmızı ve Buz Mavisi gibi yeni renk natifleriyle de aracımızın zenginliğini artırmış olduk” diye konuştu.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler