Yeni Mercedes-Benz CLA Türkiye’de! Başlangıç fiyatı 2016-08-30

Makyajlı 2016 Mercedes-Benz CLA keskinleşen tasarımı, yeni güvenlik donanımları ve azalan yakıt tüketimi ile Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Mercedes Cla fiyat bilgisi…

 Yeni tamponlar, standart olarak sunulan parlak siyah renkli elmas görünümlü ön ızgara ve yeni hafif alaşım jantlarıyla sportif tasarımı daha da iddialı hale gelen yeni Mercedes-Benz CLA Türkiye’de satışa sunuldu. Fiyat ise giriş seviyesinde 126.5 bin TL'den başlıyor.

Sadece dış tasarımda değil iç kabinde de birçok yenilik ile sürücü ve beraberindeki yolcuları karşılayan Mercedes-Benz CLA, yeni koltuk döşemeleri, iç süslemeler ve krom kumanda elemanlarının yanı sıra LED yüksek performanslı farlar, HANDS-FREE ACCESS ve gelişmiş akıllı telefon entegrasyonu gibi özellikler ile konfor ve güvenliği bir üst seviyeye çıkartıyor.

109 PS / 80 kW gücündeki Mercedes CLA 180 d BlueEFFICIENCY Edition, 89 g/km’lik CO2 emisyon salınım değeriyle verimlilik şampiyonluğunu ilan ediyor. Coupé ve Shooting Brake olarak sunulan Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC modelleri ise sadece tasarımlarıyla çok daha dinamik bir görünüm sunmakla kalmıyor, aynı zamanda 381 PS (280 kW) güç ve 475 Nm tork değerleri ile sınıfının en yüksek performanslı otomobilleri olarak göze çarpıyor.

Yenilenen Mercedes CLA güçlü ve sportif tasarım çizgileriyle son derece özgün ve dinamik bir görsel şölen ortaya koyuyor. Ayrıca Mercedes CLA Shooting Brake direksiz yan camları ile coupé karakteri sergilerken aynı zamanda bir station wagon otomobilin sahip olduğu geniş fonksiyon ve kullanım alanı ile de bu sınıfta benzersiz bir yapı sunuyor.

Mercedes tasarımcıları yenileme kapsamında CLA modelinin tasarımını büyük bir titizlikle ele aldılar ve daha da keskin hale getirdiler. Yenilenen Mercedes CLA’nın tüm versiyonlarında parlak siyah renkli elmas görünümlü ön ızgara artık standart olarak sunuluyor. Ön tamponla bütünleşmiş gümüş, siyah veya krom alternatiflerine sahip yeni çıta ile kalite algısı daha da yükseliyor. Arka tamponu ise egzoz yuvalarının arasıyla bütünleşmiş krom veya siyah (Gece Paketi’nde sunuluyor) renkli çıta süslüyor. Egzoz çıkışları daha geniş bir görünüm sunarken aynı zamanda birçok detay ile birlikte kalite algısını da yükseltiyor.

Yeni metalik kuvarsit mavisi ile renk çeşitliliği daha da arttırılıyor ve yeni jant alternatifleri sunuluyor. AMG tasarım konseptine özel siyah veya titan gri ana renk ile parlak tornalanmış yeni 5 kollu alaşım jant da dahil her biri 18 inç 5 farklı hafif alaşım jant alternatifi yer alıyor.

2016 Mercedes-Benz CLA, diğer modellerde yeni kullanılmaya başlanan birçok yardımcı ve güvenlik donanımları ile yollara çıkıyor. Standart olarak sunulan ve önden çarpmaya karşı sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyaran ve olası bir çarpmayı engellemek üzere otonom olarak fren yapan aktif fren yardımcısı da (daha önce COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS olarak adlandırılıyordu) bu özellikler arasında.

Bir diğeri ise farklı sürüş seçeneklerine sahip, sürücüye tek bir düğme hareketi ile sürüş stilini belirleme imkanı sunan DYNAMIC SELECT özelliği. Bu özellik ile seçilen sürüş seçeneğine bağlı olarak motor, şanzıman ve direksiyon karakteristiği değişiyor. Ayrıca12 farklı renk alternatifi ile yaşam alanını kişiselleştirme olanağı sunan iç mekan aydınlatması da yenilenen Mercedes CLA’da sunulmaya başlandı.

Yeni iç kabin: daha zarif ekran, yeni süslemeler ve krom kumanda elemanları

Yeni koltuk döşemeleri, yeni süslemeler ve krom kumanda elemanları CLA’nın iç kabininde kalite algısını daha da yükseltiyor. İç mekândaki en önemli yenilik olarak çok daha ince ve zarif bir tasarıma sahip, yeni bir ön camla donatılan ve konsoldan bağımsız duran sekiz inç büyüklüğündeki merkezi medya ekranı öne çıkıyor. Yeni kadranlı ve kırmızı ibreli gösterge paneli sadece daha şık bir görünüm sunmakla kalmıyor, ayrıca daha okunaklı yapısıyla sürücünün kullanımını kolaylaştırıyor.

AMG paketli otomobillerde standart olarak sunulan kapı döşemeleriyle bütünleşmiş, elektrikli ve hafızalı ön koltuklara ait gümüş krom kumanda elemanları ve çerçevesi kadar orta konsoldaki saklama gözünün krom çerçevesi de detaya gösterilen özenin yansıması niteliğinde.

Dokuma desenli yeni iç süslemeler, mat siyah dişbudak ağacı (exclusive paketi ile birlikte), siyah DINAMICA mikro fiber (AMG tasarım konsepti ile birlikte isteğe bağlı olarak) ve petek dokulu alüminyum gibi iç süsleme seçenekleri görsel bir şöleni beraberinde getiriyor. Exclusive paketi ile birlikte isteğe bağlı olarak sahra beji/siyah renk kabininde birleşimi yeni deri döşemeler sunulurken, Urban paketinde ise kristal grisi veya siyah ARTICO suni deri ile Maringa kumaş kabininde birleşimi döşemeler sunuluyor. Tercihini siyahtan yana kullananlar için beyaz veya mavi desen alternatifleri de mevcut.

Donanım Özellikleri: Standart olarak sunulan yüksek performanslı LED farlar

Yenilenen Mercedes CLA modelinde yüksek performanslı LED farlar standart olarak sunuluyor. Söz konusu farlar Xenon ile kıyaslandığında gün ışığına çok daha yakın bir aydınlatma sağlıyor ve bu özelliği ile gece sürüşlerinde sürücüyü daha az yoruyor. Kısa huzmeli farlarda sadece 34W enerji tüketen farlar, LED teknolojisi sayesinde Xenon ile kıyaslandığında yaklaşık yüzde 60 ve halojen ile kıyaslandığında yüzde 70 daha az enerji sarf ediyor.

Kısa huzmeli farlar LED projeksiyon teknolojisini kullanırken, uzun farlar ise yansıtma teknolojisini kullanıyor. Sinyal lambaları, gündüz farları ve park lambaları çok fonksiyonlu yapıyla bütünleştirilirken , yine bu yapı “Coming Home” fonksiyonunu da yerine getiriyor. Kullanılan LED teknolojisi sayesinde araç kullanımı boyunca herhangi bir ampul değişimine lüzum kalmıyor.

Yüksek performanslı LED far donanım paketi ile birlikte seviye ayarlı arka stop lambaları da devreye giriyor. Arkadan gelen sürücüyü rahatsız etmemek için sistem seviye ayarı yapıyor ve gündüz, gece sürüşü ve gece park olmak üzere fren lambalarının ve sinyal lambalarının gücünü üç kademe olarak ayarlıyor.

İsteğe bağlı donanım listesinde yer alan HANDS-FREE ACCESS kullanım kolaylığı sağlıyor ve bagaj erişimini kolaylaştırıyor. Yeni Mercedes CLA sahipleri, elleriyle dokunmadan bagaj kapağını açabiliyorlar; bunun için arka tamponun altına doğru ayaklarını uzatmaları yeterli. HANDS-FREE ACCESS donanımına aynı zamanda KEYLESS-GO Konfor Paketi kapsamında sahip olunabiliyor.

Tercihe bağlı olarak sunulan gelişmiş akıllı telefon entegrasyonu sayesinde Apple CarPlay® üzerinden iPhone®, Android Auto™ üzerinden Android akıllı telefonlar araca entegre edilebiliyor. Sesli komut imkânı tanıyan sistem ile kullanıcı aynı zamanda arzu ettiği telefon fonksiyonlarını araç kumanda elemanlarıyla kontrol edebiliyor. Böylece sürüş güvenliğini tehdit etmeden telefonunu güvenle kullanabiliyor.

Daha önce isteğe bağlı olarak kullanıma sunulan Konfor-Telefon özelliğine ek olarak Universal-Telefon-Paketi’nde bir adet akıllı telefon tutucu ile çakmak soketi ve mikro USB soketine sahip iki adet şarj kablosu yer alıyor. LTE uyumlu telefonun harici antene bağlantısı ise kendiliğinden gerçekleşiyor.

Motor Ünitesi: 89 g /km CO2 değeriyle yeni verimlilik şampiyonu

Sadece altı ileri oranlı manuel şanzımanla kombine edilen 109 PS (80 kW) güce sahip CLA 180 d BlueEFFICIENCY Edition verimlilik şampiyonluğunu ilan ediyor. Yakıt tüketimini düşüren önlemler ve etkin aerodinamik gövde sayesinde Mercedes cCLA ve CLA Shooting Brake 3,5 ve 3,6 lt/100 km’lik NEFZ-ortalama tüketim değerine ve 89 ve 94 g/km CO2 emisyon değerine imza atıyor.

Tercihini dört tekerlekten çekişten yana kullanmak isteyenler için yeni Mercedes CLA 220 4MATIC devreye giriyor. 1.991 cc hacimli 4 silindirli benzinli motor 184 PS (135 kW) güç üretiyor ve gücünü 7G-DCT şanzımanla tekerleklere aktarıyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler