Yeni Kasa Yeni Megane Sedan: Tavrın, hayat tarzın

Yeni kasa Megane Sedan; 'Tavrın, hayat tarzın' reklam kampanyasıyla piyasaya çıktı

Yeni Kasa Renault Megane özellikleriyle dikkat çekiyor. 2017 Yeni Megane Sedan, sağlam, dinamik ve kromla vurgulanan hatlarıyla sınırları zorlarken geniş ve kaslı yapısıyla hiç olmadığı kadar kendinden emin olduğunu iddia ediyor.

Yeni Renault MEGANE Sedan

Dinamik bir Renault Megane Sedan

Yeni Renault MEGANE Sedan dinamizmle dolup taşıyor iddiasında. Yeni Megane Sedan, kKaslı kaputu, geniş omuzları, ince hatları ve şekillendirilmiş yan panelleri modern ve sofistike karakterini vurguluyor.

Yeni Renault MEGANE Sedan

Işığın yolunu aydınlatsın

Yeni Megane Sedan iddialı krom ızgaranın her iki yanında yer alan PURE VISION FULL LED ön farlar, 3D Edge Dizayn C şeklinde LED gündüz sürüş farları ile daha da dikkat çekici hale gelmesiyle dikkat çekiyor. Krom elmasın hakkını gururla veren Yeni Renault MEGANE Sedan ışığıyla göz kamaştırıyor.

Geniş açılır cam tavan

Yeni Renault MEGANE Sedan elektrikli açılır panoramik cam tavanıyla daha aydınlık, daha ferah olduğu gözleniyor. 

Yeni Renault MEGANE Sedan - Eller serbest bagaj kapağı

Eller serbest bagaj kapağı

2017 Yeni Renault MEGANE Sedan'ın bagajını açmak için ellerinizi kullanmanıza gerek yok. Ayağınızı arka tamponun altında hareket ettirin ve bagaj kapağının nasıl açıldığını izleyebilirsiniz. 

Geniş açılır cam tavan

Yeni Renault MEGANE Sedan elektrikli açılır panoramik cam tavanıyla daha aydınlık, daha ferah…

Yeni Renault MEGANE Sedan - Eller serbest bagaj kapağı

Eller serbest bagaj kapağı

Yeni Renault MEGANE Sedan'ın bagajını açmak için ellerinizi kullanmanıza gerek yok. Ayağınızı arka tamponun altında hareket ettirin ve bagaj kapağının nasıl açıldığını izleyin.

Başarıya giden yolda Yeni Renault MEGANE Sedan’a güven çok önemli 

Renult Megane Sedan'da Teknoloji

Yeni Renault MEGANE Sedan’ın içindeki tüm teknolojiler ve inovatif yenilikler güvenli bir yolculuk için dikkat çekiyor. R-LINK 2 multimedya sisteminin büyük dokunmatik ekranı, MULTI-SENSE sistemi ve bağlantı teknolojileri gibi çeşitli fonksiyonlar başarıya giden yoldaki en büyük destekçiler olarak gözlemleniyor. 

Yeni Renault MEGANE Sedan - MULTI-SENSE

YENİ MEGANE SEDAN'DA MULTI-SENSE

Yeni Renault MEGANE Sedan'la MULTI-SENSE sayesinde sürüş tarzınızı modunuza göre uyarlanabiliyor. Renault Megane Sedan optimum konfor ve etkileyici dinamizm için 5 farklı sürüş modundan birini seçebiliyorsunuz.

Yeni Renault MEGANE Sedan - Renkli Head Up Display ekranı

Yeni Megane'da Renkli Head Up Display ekranı

Yeni Renault MEGANE Sedan renkli Head Up Display ekranı sayesinde güvenlik ve ve sürüş konforu en üst düzeye çıkarmayagayret ediyor. Yeni Megane'da tüm önemli sürüş bilgilerini göz hizasında yansıtan renkli Head Up Display ekranı sayesinde gözü yoldan ayırmadan güvenli bir yolculuk vaadediyor.  

Yeni Renault MEGANE Sedan - Virajda aracın yukarıdan görünümü


Yeni Renault Megane ile Hayata bağlan

Multimedya

Yeni Renault MEGANE Sedan - R-LINK 2 dokunmatik tablet

Yeni Megane Sedan'da R-LINK 2: Merkezi Kontrol Sistemi

Yeni Renaiut Megane'nın en önemli özzeliklerinden R-LINK 2 multimedya sistemi sezgisel ve bağlantı teknolojili bir kontrol merkezi olarak nitelendirebilir. Bu sistemde navigasyona ve telefona erişim sesle yönlendirilebilir. Ayrıca müzik dinlemek, sürüş destek teknolojilerini yönetmek ve çeşitli hizmetlere erişim sağlamak için sadece parmak ucuyla ekrana dokunmak yeterli olması önemli bir özellik olarak dikkat çekiyor. Bu arada koltuk ve klima ayarlarını hafızaya kaydetmek ve altı farklı profile kadar konfigürasyon yapmak da R-LINK 2’nin özellikleri arasında olduğu önemli bir artı olarak gözleniyor.

Yeni Renault MEGANE Sedan

Yeni Kasa Renault Megane TFT dijital hız göstergesi

Analog göstergeler geçmişte kaldı! Yeni Renault MEGANE Sedan'ın dijital göstergesi 7" renkli TFT LCD ekranlı olduğu gözleniyor. Megane sahibi, MULTI-SENSE modu da dahil olmak üzere gerekli tüm sürüş bilgileri burada bulabiliyor. Araç sahibi istediği gibi özelleştirebilir ve farklı temaları tercih edebilmesi dikkat çekiyor.

Uzun yolculuklarda konforu yeniden keşfedin

Yeni Megane Sedan'da Konfora ayrı bir önem verilmiş.Yeni Renault MEGANE Sedan'ın kabinindeki her bir ayrıntı benzersiz konfor sunmak için özenle tasarlandı.

 

Visio System

Tam bir güvenlik içinde seyahat edilmesini sağlayan Visio System gerçek bir kopilot olarak nitelendiriliyor. Özellikleri arasında şerit takip sistemi ve otomatik uzun/kısa farlar ile sürüşü kolaylaştırmak için bulunduğunuz ortamı analiz eder.

Yeni Renault MEGANE Sedan - Aktif Acil Fren Sistemi

Yeni Megane Aktif acil fren destek sistemi

Yeni Renault Megane Sedan'da acil bir durumda frenleme yapmak gerektiğinde aktif acil fren destek sistemi devreye giriyor. Acil durumda, durma mesafesini azaltmak amacıyla ABS/ESC sistemi de devreye giriyor.

Yeni Renault MEGANE Sedan - Kör nokta uyarı sistemi

Kör nokta uyarı sistemi

Yeni Mefane Sedan'da sollama yaparken artık sürprize yer olmaması ayrıntıda dikkat edilmiş. Aracın kör noktasında bir araç varsa, Yeni Renault MEGANE Sedan sizi hemen uyarıyor. Böyle bir durumda tehlike varsa, tehlikenin geldiği taraftaki kapı aynasında bir ışık yanıyor.  

Yeni Kasa Megane Sedan'ın özellikleri

Türkiye’de üretilen Toyota Corolla ile Fiat Egea’dan sonra Honda Civic ve Renault Megane da “yerli sedan” rekabetine katıldı. Otomobil pazarında yüzde 59 paya sahip sedan segmentinde kıran kırana bir yarış tüm hızıyla devam edecek gibi... 

Türkiye binek otomobil pazarında yüzde 59 gibi oldukça yüksek pazar payına sahip sedan segmentinde rekabet, yerli modellerle dikkat çekecek. Türkiye'de üretilen Toyota Corolla ile Fiat Egea'dan sonra Honda Civic ve Renault Megane da "yerli sedan" rekabetine de pay sahibi olmak için oldukça iddialı bir girişyaptı.  Honda'nın Şekerpınar tesislerinde üretilen yeni Ciciv Sedan, ilk kez Paris Otomobil Fuarı'nda vitrine çıktıktan sonra 8 Ekim'deTürkiye'de satışa sunulurken 10'uncu nesil Civic Sedan'ın satış fiyatı 75 bin 740 TL'den başlıyor.

Yeni Renault Megane Sedan fiyatı 
Oyak Renault Bursa tesislerinde üretilen Megane Sedan ise Türkiye'de piyasaya çıkıyor.  

Megan Sedan 62 bin 600 TL'den başlayan fiyat etiketine sahip. Joy, Touch ve Icon ekipman seviyesiyle tercih edilebilen Megane Sedan'da, iki benzinli, dört dizel olmak üzere altı farklı motor bulunuyor. 4.63 m uzunluğa ve 1.81 genişliğe sahip otomobil 2.71 m'lik rekor dingil mesafesiyle dikkat çekiyor. Yolcularına geniş bir iç mekan sunan otomobilin en etkileyici özelliklerinden biri de, 550 dm3 ile segmentindeki en geniş hacime sahip bagaja sahip olması. Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, yeni Megane Sedan ile markanın C segmentindeki ürün yelpazesinin tamamlandığını belirtti. Yeni Kasa Megane Sedan'ın segmentinde çıtayı yükselttiğini ifade eden Berk Çağdaş, iddialı konuştu: "Efsaneleşen Megane Sedan, yeniden Türkiye pazarında yerini alıyor. Yenilenen göz alıcı tasarımının yanı sıra bir üst segmentten aldığı özellikleri ile rakipleri arasında öne çıkmaya hazırlanıyor.".Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler