Yeni kasa Peugeot 508 ne zaman gelecek? Fiyat ne olur?

Peugeot 508, 2011 yılında 407 ailesinin halefi olarak geldi ve Fransız marka nihayet yaşlanan modelini yeniliyor. Önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi planlanan otomobil, Opel Insignia’dan BMW 3 Serisi’ne kadar birçok modele rakip olacak.

Peugeot ürün direktörü Laurent Blanchet yeni Peugeot 508’in premium ve standart oyuncular arasında bir yere yerleşeceğini doğruladı.

Blanchet yaptığı açıklamada "Markamızın istediği konum, en üst seviyede yer alan standart olmaktır." dedi. "Peki, bu ne anlama geliyor? Bu, premium olmak istemediğimiz anlamına geliyor; Bunun için başka bir [PSA] markası var, o da DS. Bizim istediğimiz D segmentinde gerçekten temsil edilmesi gereken çok iyi bir genel marka olmak” şeklinde konuştu.

Fransız otomobil üreticisi müşterilerine farklı ama çekici bir ürün sunmak istiyor, bu yüzden geleneksel çizgilere sahip bir araç yerine şık bir görünüm bekliyoruz. Yeni Peugeot 508 2018, tavan şekli ve dikey LED gündüz farları da dahil olmak üzere daha önce tanıtılan Instinct konsept aracı tasarım ipuçları alacak.

Peugeot tasarım bölümü başkanı Gilles Vidal, "Instinct oldukça kısa bir araç ama sonuçta ölçeklendirmek mümkün" dedi. "Bu tür konseptleri hiçbir zaman boşu boşuna yapmıyoruz, size bazı tasarım mesajları gönderiyoruz. Bu otomobilin ön tarafında gördüğünüz şey, bir sonraki adımımızla ilgili bazı önemli ipuçları veriyor. "

Yeni Peugeot 508 2018, PSA'nın EMP2 platformuna geçecek ve bu da otomobil üreticisinin modelini piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra gelebilecek bir hibrit sunmasına olanak sağlayacak. Blanchet, otomobilin “çok yakında” geleceğini söyledi. Bu ifadeden 2018’in ilk yarısında piyasaya sürüleceğini çıkarabiliriz.

2018 Yeni kasa Peugeot 508 fiyat listesi henüz açıklanmadı. Ancak bu segmentteki yoğun rekabeti göz önünde bulundurursak halen satışta olan Pejo 508 fiyatları ile hemen hemen aynı olacağını düşünüyoruz.

Bu arada Citroen'in C5 sedanı Avrupa pazarı için canlandırmayı planlamadığını ve SUV hücumunu devam ettirerek C5 Aircross'un piyasaya süreceği gelen duyumlar arasında yer alıyor.

Peugeot – Pejo fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

2 Yorum

mehmet 2017-03-20 22:31:34

Merhaba, Sitenizden tanıtım yazsısı veya reklam almak istiyorum bilgi verir misiniz lütfen -- İyi Çalışmalar Mehmet ALKAN [email protected]

mehmet 2017-03-20 22:31:21

Merhaba, Sitenizden tanıtım yazsısı veya reklam almak istiyorum bilgi verir misiniz lütfen -- İyi Çalışmalar Mehmet ALKAN
Benzer Haberler