Yeni kasa Mercedes A-Serisi 2018 tanıtıldı – Fiyat listesi ne olur?

Mercedes-Benz’in kompakt hatchback modeli A-Serisi’ nin 4. nesli, bir önceki kasaya göre tamamen yenilenerek örtüsünü kaldırdı. Yeni kasa Mercedes A-Serisi 2018’ in aks mesafesi 30 milimetre, genişliği ise 14 mm arttı.

Büyüyen boyutları sonucu iç mekânda eskisine göre daha fazla diz ve baş mesafesi sunulmakla beraber bagaj hacmi de (370 litre, bir öncekinden 29 litre daha fazla) artmış. Mercedes-Benz aynı zamanda yenilenen süspansiyon sistemi ile aracın çok daha konforlu hale geldiğini söylüyor. Tercihe bağlı aktif süspansiyon sistemi alınırsa yeni Mercedes A-Serisi 2018’ de sürücünün seçeceği sürüş moduna göre süspansiyon ayarları da değişiyor.

Yeni kasa Mercedes A Serisi 2018’ in eskisine göre tasarım anlamında da oldukça farklı olduğunu görüyoruz. Tasarım uzmanları bu yeni kasada aracın hatlarına daha fazla açı vermek istemişler. Bu sayede ön görünümde aşağı doğru eğilen bir ön kısım ortaya çıkarken araç daha agresif bir görünüme kavuşmuş. Ön bölümde ayrıca müşteriler isterlerse içerisinde 18 adet bağımsız LED bulunan Multibeam LED ön farları da alabiliyorlar.

Mercedes-Benz aynı zamanda 2018 Mercedes A-Serisi’ nde birkaç yeni motor seçeneği de sunuyor. Bu seçenekler arasında Mercedes A 200’ de kullanılacak olan Renault’dan alınan ve Mercedes için güncellenen 1.4 litrelik turbo şarjlı 4 silindirli benzinli bir motoru yer alıyor. Bu motor ünitesi 161 beygir ve 250 Nm tork gücü değerine sahip. Mercedes bu motoru 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanı veya 6 ileri manuel şanzımanı ile eşleştirecek. Ayrıca, bu motor ünitesinin otomatik şanzımanlı versiyonunda silindir kapatma özelliği olacak.

Bu motora ek olarak Mercedes A 250’ de kullanılacak olan 2.0 litrelik turbo şarjlı 4 silindirli 221 beygir ve 350 Nm tork gücü üreten bir motor daha yer alacak. Bu motor da 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile kombine edilecek.

Ülkemizde daha çok tercih edilen 1.5 litrelik turbo şarjlı dizel ünite ise Mercedes A 180d modelinde kullanılacak ve 114 bg ile 260 Nm tork gücü değerine sahip. Bu motor ünitesi 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile sunulacak. Mercedes, ayrıca ilerleyen zamanlarda yeni A-Serisi 2018’ e daha farklı motor seçeneklerinin katılacağını açıkladı. Yeni Mercedes A-Serisi standart olarak önden çekişli bir sürüş sistemi ile gelirken, müşterilerin isteği doğrultusunda 4Matic adlı 4 tekerden çekiş sistemi de opsiyon olarak sunulacak.

Yeni Mercedes A-Serisi 2018’ in iç mekânında MBUX adlı yeni ve son teknoloji bilgi eğlence sistemi öne çıkıyor. Yeni A-Serisi 2018 bu yeni bilgi eğlence sistemini kullanan ilk Mercedes-Benz otomobili olacak. Bununla birlikte müşteriler firmanın dijital gösterge panelini de yeni Mercedes A-Serisi’ nde alabiliyorlar. Bu dijital gösterge paneli ile bilgi eğlence ekranı kombinasyonu 3 farklı seçenek şeklinde satın alınabilecek.

Bunlardan 1.si iki adet 7 inç’lik ekran şeklinde, 2.si 7 inç’lik ve bir adet 10.25 inç’lik ekran şeklinde, 3.cü kombinasyon ise iki adet 10.25 inç’lik ekran şeklinde tasarlanmış. Yine tercihe bağlı olarak, müşteriler isterlerse bu ekranları dokunmatik şekilde isterlerse de orta konsolda bulunacak opsiyonel bir touchpad ile kontrol edebilecekler. “Hey, Mercedes.” denilerek aktif edilebilen sesli komut sistemi de seçenekler arasında yer alacak.

Tüm bu yeni özelliklere ek olarak yeni Mercedes A-Serisi’ nde sürücü asistanları da bol şekilde kullanılmış. Bunların içinden “Active Distance Assist” olarak adlandırılan mesafe takip sistemi ile “Active Steering Assist” adlı direksiyon kontrol sistemi sayesinde yeni Mercedes A-Serisi 2018 yarı otonom sürüş de sağlamış olacak. Ayrıca, bu sisteme virajlarda veya kavşaklarda aracın hızını ayarlama yeteneği gibi özellikler de dâhil olacak.

Yeni Mercedes A-Serisi hatchback 2018 bahar aylarında Avrupa’da satışa çıkacak ve bu pazarda BMW 1-Serisi, Audi A3, Infiniti Q30 ve Volvo V40 gibi çetin ceviz rakipleri ile rekabet etmeye çalışacak. Bazı ülkelerde bu otomobil sedan gövde tipi ile de satılacak. Yaz aylarında Türkiye’de satışa çıkması beklenen yeni kasa Mercedes A-Serisi 2018 fiyat listesi, tahminlere göre 170 bin TL civarından başlayacak.

İşte Yeni Mercedes G Serisi 2018 – Fiyat Listesi Ne Olur?
2019 Yeni Mercedes CLS özellikleri belli oldu
Havalimanında Mercedes lüks taksi hizmeti başladı
2019 Yeni Mercedes GLE görüntülendi - Video
2018 Yeni Mercedes-Benz A-Serisi iç görselleri yayınlandı!
2018 Mercedes A Serisi HB ve Sedan Kamuflajsız Görüntülendi
2019 Yeni Kasa Mercedes CLS Görseli Yayınlandı
Mercedes X Class Fiyatı Belli oldu
2017 Yeni Mercedes GLA Türkiye Fiyatı Belli Oldu!
2018 Makyajlı Mercedes S-Serisi özellikleri ve fiyatı
2018 Mercedes A Serisi Sedan Consept Şangay’da gün yüzüne çıktı!
2017 Mercedes E180/E 180 1.6 lt. Türkiye Fiyat Listesi için tıklayınız...
Mercedes-Benz C Serisi 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası için tıklayınız...


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler