Yeni Jeep Compass’ın Türkiye çıkış tarihi açıklandı

Sınıfının en gelişmiş 4x4 sistemlerine sahip, en yetenekli kompakt SUV modeli olarak dikkat çekecek Yeni Jeep Compass, İstanbul Autoshow 2017’ de tanıtıldı. Yeni Jeep Compass, Ekim 2017’den itibaren ülkemizde satışa sunulacak. Yakıt verimliliğine sahip güçlü motorlar, geleneklerine bağlı özgün Jeep tasarımı, ‘on-road’ ve off-road’ ‘sürüş dinamikleri ve yenilikçi güvenlik teknolojilerini bünyesinde barındıran Jeep Compass 2017 markanın küresel pazarlarda daha geniş kitlelere ulaşma stratejisini destekliyor. Fuarda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel, “Yılın son çeyreğiyle birlikte satışa sunacağımız Jeep Compass, merakla beklenen ve segmentini yukarı çekecek bir model olarak ön plana çıkıyor. Yılın son döneminde satışa sunacağımız 9 ileri otomatik şanzıman gibi özelliklere sahip Jeep Compass için ilk etapta 200 adetlik bir satış hedefi belirledik. Modelimizin siparişlerini şimdiden almaya başladık” şeklinde konuştu.

Dünyanın farklı noktalarındaki müşterilerin ortak beğenisi için geliştirilip üretilen yeni Jeep Compass’ ın ülkemizdeki ilk tanıtımı, İstanbul Autoshow 2017 kapsamında gerçekleştirildi.  Tamamen yenilenen Jeep Compass, 2017 Ekim ayıyla birlikte Türkiye’de satışa sunulacak. Yeni Jeeep Compass’ ın basın tanıtımında konuşan Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel, “Yılın son çeyreğiyle birlikte satışa sunacağımız Jeep Compass, merakla beklenen, off road kabiliyeti ve diğer ürün özellikleriyle segmentini yukarı çekecek bir model olarak ön plana çıkıyor. Yılın son döneminde satışa sunacağımız 9 ileri otomatik şanzımanlı Jeep Compass için yılın son üç ayı içinde 200 adetlik satış hedefi belirledik. Modelimizin siparişlerini şimdiden almaya başladık” dedi.

Geleneksel premium Jeep tasarımı ve açık hava keyfi

İstanbul Autoshow 2017’ de sergilenen Yeni Jeep Compass zarif ve güçlü tasarım hatlarıyla dikkat çekiyor. Otomobilin yeni ve geniş gövde tasarımı, camdan tekerleğe kadar olan mükemmel orantısıyla ilk bakışta heyecan uyandırıyor. Jeep Compass’ ta, efsanevi yedi delikli petek ızgaranın dışındaki bölümleri parlak siyah yüzeylerle yeniden yorumlayarak modernize edildi. Ön farların etrafını çevreleyen siyah kontür araca daha dinamik bir görünüm kazandırırken, aynı zamanda Yeni Jeep Compass 2017’ de daha kişilikli ve özgün bir görünüm sağlıyor. Arkaya doğru eğimli tavan çizgisi, şişkin çamurluklar ve belirgin omuz çizgisiyle yeni Jeep Compass son derece dinamik bir profile sahip. Parlak siyah tavan kompakt SUV sınıfında benzersiz ve özgün bir görünümü beraberinde getiriyor.

İki parça açılabilir cam tavan mümkün olan en geniş açılma alanını sağlarken sürücü ve beraberindeki yolculara açık hava özgürlüğü sunuyor. Yeni Jeep Compass arka tasarımla da çekici bir görünüm sunuyor. Arka tasarımda LED teknolojisine sahip stop lambaları öne çıkıyor. Bagaj kapağına kadar uzanan iki parçalı stop tasarımı 2017 Jeep Compass’ ın genişlik algısını arttırıyor.

Üstün özelliklere ve teknolojilere sahip premium iç mekân

Yeni Jeep Compass 2017, sürücü ve beraberindeki yolcularını malzeme kalitesi yüksek, üstün teknik detaylarla bezenmiş iç mekânıyla karşılıyor. Trapez formlu orta konsolun üst bölümü donanım seviyesine göre değişkenlik gösteren 5, 7 veya 8,4 inç boyutlarında dokunmatik ekrana ev sahipliği yapıyor. Bu bölümün altında iklimlendirme sistemine ait kumanda paneli ve hemen altında ise ayrı bir bölüm olarak vites konsolu yer alıyor. Vites kolu, Selec-Terrain kumanda paneli, elektrikli el freni, ‘start&stop’ (ESS) düğmesi, ses kontrol düğmesi ve mobil cihaz şarj ve bağlantı girişi ergonomik bir dizilimle orta konsolda toplanıyor.

Sürücünün görüş alanında olacak şekilde tasarlanan gösterge panelinin ortasında donanım seviyesine bağlı olarak 3,5 inç veya 7 inç olmak üzere iki farklı LED bilgi ekranı (DID) bulunuyor. Sınıfının en büyük bilgi ekranı olan 7 inç boyutundaki versiyonda sürücü ekranda yer alacak bilgileri ihtiyacına göre kişiselleştirebiliyor. Ses sistemi veya sesli komut sistemi olmak üzere birçok fonksiyona erişim sağlayan çok fonksiyonlu direksiyon sürüş ergonomisini arttırırken sürücüye gözünü yoldan ve ellerini direksiyondan ayırmadan çoğu araç fonksiyonuna erişme imkânı tanıyor. Laptop veya tablet için tasarlanan ön yolcu bölümündeki file tipi cep veya çok katlı bagaj zemini başta olmak üzere akıllı tasarlanıp uygulanan saklama alanları kabin içindeki kalabalığın önüne geçerken kullanım ergonomisini de arttırıyor. 100%

İki farklı 4x4 sistemi ve sınıfının en iyi off-road kabiliyeti

Yeni 2017 Jeep Compass her biri son derece gelişmiş iki farklı, akıllı 4x4 sistemi sayesinde sınıfının en iyi ‘off-road’ kabiliyetini sunmaya hazırlanıyor. Yeni akıllı 4X4 sistemlerinin ikisi de motor torkunun % 100’ünü tek bir tekerleğe iletebiliyor: Jeep Active Drive – sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi ve Jeep Active Drive Low – bu sınıfta tek 20:1 oranlı sürünme moduna sahip sürekli 4 tekerlekten çekiş sistemi olarak ön plana çıkıyor. Gerek ‘Jeep Active Drive’, gerekse ‘Active Drive Low’ olmak üzere her iki 4 tekerlekten çekiş sistemi de ‘Jeep Selec-Terrain’ ile donatılmış olmasıyla dikkat çekiyor. ‘Jeep Selec-Terrain’, her türlü hava ve yol şartında mümkün olan en iyi 4 tekerlekten çekiş performansını sunmak üzere sürücüye “Normal, Kar, Kum ve Çamur” sürüş modları dışında Trailhawk versiyonuna özel ‘Rock’ modu olmak üzere sürüş şartlarına göre beş farklı sürüş modundan birini seçme imkânı sunuyor. 9 ileri otomatik şanzıman bütün 4 tekerlekten çekişli Jeep Compass versiyonlarda standart olarak sunuluyor. 4x2 güç aktarma sistemiyle donatılan Jeep Compass versiyonları ise 6 kademeli bir otomatik şanzımanla kombine ediliyor.

Yeni Jeep Compass ne zaman Türkiye'de? İşte fiyat ve özellikler
2017 Yeni JEEP Compass 1.6 Dizel fiyatı belli oldu
Yeni Jeep Renegade 1.6 Dizel Otomatik Fiyat Listesi için tıklayınız...
2018 Jeep Wrangler ve 2019 Jeep Grand Wagoneer internete sızdı
Jeep fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler