Yeni Jeep Compass 2017 İstanbul Autoshow' da!

Avrupa lansmanı Cenevre Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirilen Yeni Jeep Compass 2017, ülkemizde yollara çıkmadan önce İstanbul Autoshow 2017’de otomobil tutkunlarının beğenisine sunulacak. Kendi segmentinde en gelişmiş 4x4 yeteneklerine sahip olan Compass, özgün Jeep tasarımını, on-road sürüş dinamikleri, yenilikçi güvenlik teknolojileri ile sınıfına yeni bir soluk getiriyor.

Avrupa lansmanı geçtiğimiz Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen Yeni Jeep Compass, bu kez İstanbul Autoshow 2017’ de boy gösterecek. İstanbul Autoshow 2017’ nin yıldızları arasında yer alacak olan Jeep Compass; Longitude, Limited ve Trailhawk adı verilen 3 farklı donanım seviyelerine sahip olarak 1.4 lt. benzinli ve hem 1.6 lt. hem 2.0 lt. dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ile ülkemizde sonbahar aylarından itibaren satışa sunulacak.

Yeni 2017 Jeep Compass, 4x4 yeteneklerine ek olarak zarif ve güçlü tasarım hatlarıyla da dikkat çekiyor. Otomobilin yeni ve geniş gövde tasarımı, camdan tekerleğe kadar olan mükemmel orantısıyla ilk bakışta etkilemeyi başarıyor. Parlak siyah tavan benzersiz ve premium bir görünüm kazandırmış. İki parçalı açılabilir cam tavan mümkün olan en geniş açılma alanını sunuyor.  Jeep Compass 2017 arka tasarımla da çekici bir görünüm sunuyor. Arka tasarımı LED teknolojisine sahip stop lambaları öne çıkıyor. Bagaj kapağına kadar uzanan iki parçalı stop tasarımı yeni 2017 Jeep Compass’ ın genişlik algısını arttırıyor.

İki farklı 4x4 sistemi ve segmentinin en iyi off-road kabiliyeti

Yeni Jeep Compass 2017, her biri son derece gelişmiş iki farklı, akıllı 4x4 sistemi sayesinde sınıfının en iyi off-road kabiliyetini sunmaya hazırlanıyor. Yeni akıllı 4X4 sistemlerinin ikisi de motor torkunun % 100’ünü tek bir tekerleğe iletebiliyor: Jeep Active Drive – sürekli 4 tekerlekten çekiş sistemi ve Jeep Active Drive Low – bu sınıfta tek 20:1 oranlı sürünme moduna sahip sürekli 4 tekerlekten çekiş sistemi olarak ön plana çıkıyor. Gerek Jeep Active Drive, gerekse Active Drive Low olmak üzere her iki 4 tekerlekten çekiş sistemi de Jeep Selec-Terrain ile donatılmış olmasıyla dikkat çekiyor. Jeep Selec-Terrain, her türlü hava ve yol şartında mümkün olan en iyi 4 tekerlekten çekiş performansını sunmak üzere sürücüye “Normal, Kar, Kum ve Çamur” sürüş modları dışında Trailhawk versiyonuna özel “Rock” modu olmak üzere sürüş şartlarına göre 5 farklı sürüş modundan birini seçme imkânı tanıyor.

Yeni Jeep Compass ne zaman Türkiye'de? İşte fiyat ve özellikler
2017 Yeni JEEP Compass 1.6 Dizel fiyatı belli oldu
Yeni Jeep Renegade 1.6 Dizel Otomatik Fiyat Listesi için tıklayınız...
2018 Jeep Wrangler ve 2019 Jeep Grand Wagoneer internete sızdı
Jeep fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler