Yeni Honda Civic'in müthiş modifiyeleri

Yeni Honda Civic modifiye farklı çeşitleriyle dikkat çekiyor

SEMA 2016 (Specialty Equipment Market Association) organizasyonunda Honda Civic için yeni modifiyeler dikkat çekti. Yerel üreticiler ve Honda takımının ortaya çıkardığı özel tasarımlar bu markanın sevdalalarının büyük ilgisini çekti. 

10. jenerasyonuyla otomobil tutkunlarıyla buluşan Honda’nın en çok tutulan modeli Civic, adeta dumanı tüten sabah simidi gibi taze. Yeni kasasıyla vitrinlerde yer almaya başlayan 2016 Honda Civic, yerel tasarım şirketleri tarafından modifiye edilmeye başlandı. SEMA 2016‘ya özel olarak tasarlanan birbirinden güzel Civic tasarımları, bu çok tutulan modelin hayranları tarafından ilgiyle karşılandı. Bazı tasarımcılar Honda Civic’te orijinal Honda performans parçalarına yer verirken kimileri kendilerine has yorumlarıyla Honda Civic’e çok daha sportif ve dinamik bir görüntü oluşturdu. 

civicmodifiye5
 

Ciivic'in Coupe ve Sedan kasaların tercih edildiği modifiye modellerde yer verilen jantlar, özel spoiler tasarımları, tamponlar dışında iç tasarımda da yer verilen hatlar daha hoş ve premium bir Honda Civic ile karşımıza çıkıyor. Tasarımcı Tjin Edition tarafından geliştirilen ve sarı rengin hakim olarak tercih edildiği Civic Coupe’de sade bir güzellik tercih edilmesi idikkat çekiyor. Honda’nın performans kitlerine yer vermeye özen gösteren Tjin, özel olarak entegre ettiği alçaltışmış yarış süspansiyonlarıyla birlikte iç tasarımda deri detaylara yer veriyor.

 

 

civicmodifiye8
Mad Industries ekibi Tjin ekibine ek olarak aracın sürüş karakterine yeni bir boyut katan altyapı değişiklikleri üzerine dikkatleri üzerine toplamış. Mavi üzerine siyah olarak tercih edilen renk kombinasyonuyla dikkat çeken Mad ekibinin Civic Coupe’si, stok modele ek olarak dahil ettiği karbonfiber kitlere, arka tampon tasarımına ve merkezde konumlandırılmış egzoz tasarımı ilgi topluyor. Civic'in iç tasarım hatları ve kokpitte, dış tarafta hakim renk olan mavinin çizgisel dokunuşlarına yer veren Mad ekibi bunlara ek olarak siyah deri döşemelerle premium bir iç tasarımla göze hitap ediyor . 

civicmodifiye12
Civic Sedan üzerine çalışmalar yapan yerel firmalardan biri olan Meguiar‘ın Civic X konseptinde, yükseklik ayarına imkan veren Coilover süspansiyon kitine yer verilmiş. Civic'in kaput tasarımında ise karbonfiber parçalara yer veren Meguiar ekibi iç tasarımda ise alcantara döşemelere yer vermeyi denemiş. Motorun teknik detaylarıyla ilgili herhangi bir bilgi vermeyen bu ekip, GReddy‘nin performans parçalarına kaputun altında yer verme özenini göstermiş. 

civicmodifiye11
 

Honda Civic'in yarış versiyonu olarak da nitelendirebileceğimiz Coupe modelinde ise ilk dikkat çeken kuşkusuz arka tarafta yer alan devasa spoiler. Honda’nın Amerika dahil olmak üzere dünya çapında düzenlenen yarış organizasyonlarına göre tasarladığı ve FIA’nın güvenlik standartları doğrultusunda geliştirilen roll cage’e sahip modeli, Aralık ayında düzenlenecek olan Thunderhilly arışlarında vitrine çıkacak. 

 

Yorum: Ozan Öğretmenoğlu Yorum

1 Yorum

2020-06-26 12:06:15

Benzer Haberler