Yeni Ford Mustang Shelby GT-H New York Otomobil Fuarında

Ford, Shelby’nin 50. Yıl dönümü için sadece Hertz Oto Kiralama firması için sınırlı sayıda ürettiği GT-H modelini New York Otomobil Fuarı’nda sergileyecek.

Hertz firması ile 1966 yılında başlayan “Yarış Arabası Kirala” kampanyası için 1001 adet original Shelby GT350-H model otomobil üretilmişti. Aynı program doğrultusunda 2006 yılında ikinci nesil olarak GT-H modeli doğdu. Üçüncü nesil GT-H modeli de bu hafta başlayacak olan New York Otomobil Fuarında sergilenip 1960’lı yıllara atıfta bulunulacak.

Toplam 140 adet üretilecek olan Shelby GT350-H modelinden maalesef isteseniz de satın alamıyorsunuz. Sadece Hertz’in Aderenalin Koleksiyonu olarak A.B.D.’nin belirli havalimanı ofislerinden kiralama yapılabilecek.

GT-H’in üzerinde geleneksel  altın renginde “Le Mans” çift yarış çizgisi yer alıyor. Aracın dışında 19 inch Jantlar, karbon fiber ön splitter ve arka spoiler ve Shelby GT-H logoları dikkat çekiyor.

Mustang GT platrformu kullanılan modelde yeni egzoz sistemi ile sesi daha da iyileştirilmiş 5.0 litre V8 motor kullanılmış. Ford Mustang Shelby GT-H 23 Mart-3Nisan arasında gerçekleşecek New York Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler