Yeni Ford Kuga 1.5 Dizel Otomatik Fiyat Listesi ve Özellikleri

Ford’un SUV ürün gamında yer alan yeni kasa Kuga, güncellenerek Türkiye’de 3 farklı donanım ve yeni 1.5 lt TDCi dizel motor seçeneğiyle satışa sunuldu. Yeni Ford Kuga 1.5 Dizel Otomatik Fiyat Listesi ve Özellikleri…
  • Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 litre dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
  • Yeni Ford Kuga’da Ford’un yeni SUV tasarım diline sahip yeni trapezoid ızgara, LED gündüz farları, yeni sis farları, yeni stop lambaları ve yeni tasarlanmış bagaj kapağı dikkatleri üzerine topluyor.
  • Yeni Ford Kuga’da, 1.5 litrelik 120 PS güç ve 300 Nm tork değerine sahip TDCi dizel motor, Türkiye’de ilk kez Powershift otomatik şanzımanla sunuluyor.
  • Titizlikle tasarlanmış iç mekânda, daha sade kontrol butonlarına yer verilirken, birçok özellik de Ford SYNC3 sistemiyle birlikte 8 inçlik dokunmatik ekrandan kontrol edilebiliyor.
  • Ford’un kompakt SUV aracı Yeni kasa Kuga, Gelişmiş Otomatik Park Sistemi, Akıllı Bagaj Kapağı, Gelişmiş Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, ısıtmalı deri koltuklar ve ısıtmalı direksiyon, Adaptif Hız Kontrol Sistemi gibi özelliklerle sunuluyor.

Tasarım dili ile yenilenerek daha cesur ve şık bir görünüme kavuşan Yeni Ford Kuga 2017, yeni teknolojileri ile daha kolay, konforlu ve eğlenceli bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni Kuga’da sunulan Yeni Ford SYNC 3 araç içi bilgi ve eğlence sistemi, yenilikçi sürücü destek teknolojileri, ergonomik ve konforlu iç tasarım ve verimli 120 PS gücündeki 1.5 litrelik TDCi dizel motor ve bu motora eşlik eden otomatik şanzıman seçeneği, Yeni Ford Kuga’nın heyecan verici yenilikleri arasında yer alıyor.

Güvenlik ve donanım olarak sınıfının cazip aracı konumuna gelen Yeni Ford Kuga 2017, akıllı teknolojileriyle çıtayı yükseltiyor. Yeni kasa Ford Kuga’da ilk kez sunulan Elektronik Park Freni, direksiyona müdahale etmeden sadece bir düğmeyle dikey ve paralel park alanlarına park edilmesini sağlayan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi; çarpışma riskini azaltmaya yardımcı olan Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi’nin geliştirilmiş versiyonu; ışığın azaldığı ortamlarda görüşü optimize eden Adaptif Ön Far Sistemi; Akıllı Bagaj Kapağı ve Ecoboost motor seçeneği ile sunulan Ford Akıllı 4 Tekerlekten Çekiş Sistemi, aracın teknolojik özellikleri arasında yer alıyor.

Özgür Yücetürk: “Yeni Ford Kuga ile SUV segmentinde donanım ve teknoloji çıtasını yükseltiyoruz”

Yeni Ford Kuga basın lansmanında bir konuşma yapan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk; “Geçtiğimiz sene paylaştığımız “Bir Başka” stratejisiyle güçlendirdiğimiz ürün portföyümüzü yenilemeye devam ediyoruz. Yeni Ford Kuga’yı, SUV segmentinde öncü modelimiz olarak konumluyoruz. Yeni Kuga’da sunacağımız, SUV segmentinde çok önemli bir yere sahip olan 1.5 lt. dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneğiyle daha geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyoruz. Sunduğumuz zengin donanım seçenekleriyle Kuga müşterilerinin de farklı beklentilerini karşılarken segmentte donanım ve teknoloji çıtasını yükseltiyoruz. Yeni Ford Kuga, şık ve cesur tasarımı, ekonomik ve verimli yeni motor ve şanzıman seçenekleri ve ileri teknolojik özellikleri ile rekabette güçlü bir şekilde yerini alıyor ve segmentin önemli oyuncularından biri olmaya hazırlanıyor.” şeklinde konuştu.

Güçlü, dinamik ve sofistike tasarım

Güçlü ve sofistike bir görünüme kavuşan Yeni Kuga 2017, Ford’un yeni SUV tasarım yaklaşımını EcoSport ve Edge modelleriyle paylaşıyor. Yeni trapezoid ızgara ve altında yer alan daha küçük ızgaranın yanlarında LED gündüz farları ve şık görünümlü yeni sis farları dikkat çekiyor. Yeniden tasarlanan stop lambaları ise sportif görünümü tamamlayarak Kuga’ya dinamik bir görüntü vermiş.

Yeni Ford Kuga’nın titizlikle üretilmiş iç mekânı, yolculara ve sürücüye daha ergonomik, şık ve konforlu bir deneyim yaşatıyor. Daha sezgisel hale getirilen direksiyon ve klima kumandalarında, artık daha az sayıda ve daha kolay ayırt edilebilen butonlara yer verilmiş. Direksiyon, soğuk havalarda konforu artırmak için ısıtmalı deri opsiyonuyla sunulurken, otomatik şanzımanlı yeni Kuga modellerinde yer alan direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile sürücülerin ellerini direksiyondan ayırmadan vites geçişlerini manuel olarak yapılabilme imkânı veriliyor.

Yeni Ford Kuga 2017, Türkiye’de Style, Titanium ve ST-line olmak üzere 3 donanım seviyesi ile sunuluyor. Style donanım seviyesiyle başlayan Yeni kasa Ford Kuga’da bir çok teknoloji ve fonksiyonel özellik standart olarak sunulurken, opsiyonel jant seçeneği ve aksesuarlar ile aracın kişiselleştirilmesine de imkan veriliyor Kuga ST-Line donanım paketinde ise sportif görünüm ve spor süspansiyonu ile öne çıkıyor.

Kusursuz performans ve verimliliğin birleşimi

Yeni 1.5 litrelik hacminde, turbo beslemeli Duratorq TDCi dizel motorun ilk kez sunulduğu Yeni Ford Kuga 2017, hem manuel hem de Powershift otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor. Yeni 120 PS 1.5 lt TDCi motor, manuel şanzıman kombinasyonu önceki 2.0 litrelik TDCi motorun yerini alıyor. Ford, bu yeni motorda yakıt verimliliğini yaklaşık % 5 geliştirerek aynı gücü üretirken ortalamada 4,4 lt/100 km yakıt tüketimi ve 115 g/km CO2 emisyon değerlerine ulaşıyor. 1.5 litrelik TDCi motor 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman kombinasyonu ise 120 PS güç ve 300 Nm’lik yüksek performans değerini sunuyor ve 4,8 lt/100 km yakıt tüketimi ve 124g/km CO2 emisyon değerine ulaşıyor.

Yeni Ford Kuga’da sunulan tek benzinli versiyon olan 1.5 litrelik Ecoboost motor ise Türkiye’de otomatik şanzıman kombinasyonuyla 182 PS ve 240 Nm’lik performans değerlerini sunuyor. Bu versiyonda ayrıca akıllı 4 tekerlekten çekiş özelliği standart olarak sunuluyor.

Araç içi bilgi ve eğlence sistemi; FORD SYNC 3

Yeni kasa Ford Kuga’da Titanium ve ST-Line donanımlarında sunulan SYNC3 multimedya sistemi, araç içi bilgi ve eğlence sistemi olarak sesli kontrol sistemini sunuyor. Yeni SYNC 3, sürücülere basit ve daha doğal sesli komutlar kullanarak müzik, navigasyon ve bağlantılı akıllı telefonlarını kontrol etme özgürlüğü veriyor. Ford Kuga sürücüleri, SYNC 3’ün 8 inçlik dokunmatik ekranını tıpkı akıllı telefonlarındaki gibi tutarak kaydırma hareketleriyle de kullanılabiliyor. Aynı zamanda SYNC3 telefona gelen mesajı hem okuyabiliyor hem de mesaja cevap yazıp gönderebiliyor.

Yeni Ford Kuga’da ilk kez sunulmaya başlanan Apple CarPlay ve Android Auto ile 8 inçlik dokunmatik ekrandan, akıllı telefonlarda yer alan birçok uygulamayada ulaşılabiliyor. Mükemmel bağlantı deneyimini sunan SYNC3’te Spotify, Glimpse, Apple Maps gibi uygulamalar da Kuga sürücülerinin hayatını kolaylaştırıyor.

Konforlu ve keyifli bir sürüş için akıllı teknolojiler

Yeni Ford Kuga 2017, sahip olduğu asistan teknolojileriyle sürüşü ve park etmeyi kolaylaştırıyor. Ultrasonik sensörleri kullanarak çalışan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi, sürücünün direksiyona dokunmadan sadece gaz ve fren pedalı kontrolüyle dikey ve paralel boşluklara park edebilmesini sağlıyor.

Park yerinden çıkarken gerçekleşebilecek kazaları önlemek için geliştirilen Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ise her iki taraftan gelebilecek araçlara karşı direksiyon başındaki sürücüyü uyarıyor. 40 mt. mesafeye kadarki hareketli araçları algılayabilen radar sistemi, park yerinden çıkarken kör noktalardan dolayı oluşan kazaları da önlemiş oluyor.

Yeni Ford Kuga’nın önemli güvenlik önlemlerinden biri de şehir içinde aracın önüne çıkabilecek araçlara  karşı hızlı şekilde devreye giren Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi. Bir önceki kasa Kuga’da 30 km/s altındaki hızlarda çalışan sistem, Yeni kasa Kuga’da 50 km/s ve altındaki hızlarda aktif şekilde çalışıyor. Radar sistemleri, aracın önünde seyir halinde olan araç ile aradaki mesafeyi kontrol ederek, gerekli durumda fren pedalına sürücü tarafından herhangi bir basınç uygulanmaması durumunda sistem motor torkunu otomatik olarak keserek fren pedalına basınç uyguluyor ve aracı durdurarak olası çarpışma riskinin ya da şiddetinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Yeni 2017 Ford Kuga’da bir diğer öne çıkan özellik Adaptif Hız Kontrol Sistemi. Öndeki radar sensörler ile yolu izleyen ve önünde bir araç algıladığında yavaşlamasını sağlayan gelişmiş bir hız kontrol sistemi. Sistem daha yavaş bir araç tespit ettiğinde, arabayı önceden belirlenmiş bir mesafeyi korumak için yavaşlarken, öndeki yol müsait olduğunda da sistem seçilen hıza kadar hızlanıyor.

Yeni Kuga’da 1.5 lt Ecoboost motorda sunulan Ford Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi, her tekerleğe gönderilen torku 20 salisede, yani göz kırpma hareketinden yirmi kat daha hızlı şekilde ayarlayarak, özellikle kaygan zemin şartlarında sürüşü ve çekişi optimize ediyor. Bu teknoloji yalnız ihtiyaç duyulduğu durumlarda etkinleşerek, daha rahat yol koşullarında yakıt tasarrufu da sağlıyor.

Yeni özellikleriyle konforlu bir sürüş vaat eden Ford Kuga 2017, hayatı daha da kolaylaştırıyor. Elektrikli Park Freni tek tuşla aracınızı güvene alıp orta konsolda daha fazla saklama alanına yer açarken kapı kilidi göstergesi sürücülere bir bakışta kapıların kilitli olup olmadığını görme imkânı veriyor.

Ford’un yeni nesil MyKey teknolojisi, Kuga sahiplerine, araçlarını başka sürücülere verdiklerinde anahtarı programlayabilme, bu sayede gelen çağrıları engelleme, üst hız limitini sınırlama, sürücü asistanını ve güvenlik özelliklerini devre dışı bırakmaya izin vermeme, müzik sisteminin maksimum ses düzeyini düşürme ve araçtakilerin emniyet kemerlerini takmamaları durumunda müzik ve ses sistemini tamamen devre dışı bırakma imkânı veriyor. Geliştirilmiş MyKey sistemi gerek hız sınırlandırıcı, gerek hız uyarıcı ayarlarında eski MyKey teknolojisine göre daha fazla sayıda seçenek imkânı sunuyor.

Yeni nesil Kuga’da ilk defa sunulan Ford’un Ayarlanabilir Bi-Xenon Far Sistemi ise ortamın aydınlık düzeyini algılıyor ve yeni bi-xenon farların hüzme açısını aracın hızına, manevra açısına ve öndeki cisimle arasındaki mesafeye bağlı olarak 7 ayardan birine ayarlayarak görüşü optimize ediyor.

Yeni 1.5 lt dizel motor ve Powershift otomatik şanzıman seçeneği ile Türkiye’de

Yeni Ford Kuga 2017, iki farklı çekiş sistemi, üç farklı donanım seviyesi, dizel ve benzinli motor tercihleriyle satışa sunuluyor. Ford Kuga’da ilk kez sunulan 1.5 litrelik TDCi motor, 6 ileri PowerShift şanzımanla birlikte hem performans hem de düşük yakıt tüketim değerleriyle daha fazla ekonomi sunarken, rekabet gücünü artırıyor.

Yeni kasa Ford Kuga 2017 fiyat listesi 117.000 TL.’lik fiyat etiketi ile başlıyor.

Ford Kuga 2017 Fiyat Listesi
Model   Motor Gücü - PS (Tork - Nm) Şanzıman Donanım Seviyesi        Anahtar Teslim Liste Fiyatı
Benzin        
1.5L EcoBoost 182PS (240 Nm) 6 İleri Otomatik Style 117,000
Dizel        
1.5L TDCi 120PS 120PS (270Nm) 6 İleri Manuel Style 117,000
1.5L TDCi 120PS 120PS (300Nm) 6 İleri PowerShift Style 123,350
1.5L TDCi 120PS 120PS (270Nm) 6 İleri Manuel Titanium 123,350
1.5L TDCi 120PS 120PS (300Nm) 6 İleri PowerShift Titanium 141,000
1.5L TDCi 120PS 120PS (300Nm) 6 İleri PowerShift ST-Line 147,500
Yeni Ford Kuga 1.5 dizel otomatik test ve yorum için tıklayınız...
 Ford fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…
2017 Toyota CHR/C-HR Türkiye Fiyatı ve Özellikleri için tıklayınız...
2017 Yeni kasa Honda CR-V Fiyatı ve Özellikleri


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler