Yeni Fiat Tipo Almanya'yı salladı 2016-05-12

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen Yeni Fiat Tipo/Egea Sedan modelleri, Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen toplantıda Türk basınına tanıtıldı.

Frankfurt’ta klasik otomobillerin sergilendiği bir salonda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Fiat-Chrysler Grup (FCA) Almanya Üst Yöneticisi Giorgio Gorelli, Türkiye’nin Frankfurt Konsolosu Özkan Durmaz, Frankfurt Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Gülay Babadoğan Tarakcıoğlu ve Türk basın mensupları katıldı.

CEO Gorelli, burada yaptığı konuşmada, FCA ile Tofaş’ın birlikte geliştirdiği ve Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilen yeni Tipo’nun firmanın marka ailesi için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, "Fiat Tipo Türkiye'deki dostumuz Tofaş tarafından üretildiği için bugün bu özel aracı Almanya'daki Türk medyasına ve Türk toplumuna tanıtmak istedik." dedi.

Türkiye’de Egea adıyla satışa sunulan yeni Tipo'nun Autobest tarafından 'Avrupa’nın En İyi Otomobili' seçildiğini anımsatan Gorelli, yeni aracı "seçmesi basit ve alması kolay" olarak nitelendirdi.

Gorelli ayrıca, Fiat Tipo Sedan modelinin mart ayında Almanya’da satışa sunulduğunu ve Fiat Tipo Hatchback modelinin 11 Haziran’da, Fiat Tipo Kombi modelinin de sonbaharda Almanya pazarında satılmaya başlayacağını sözlerine ekledi.

-"Yeni Tipo Hessen ile Bursa arasındaki ekonomik ortaklığa katkı sağlayacak"

Konsolos Durmaz ise tanıtım toplantısında bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Türkiye’de üretimi yapılan ve yaklaşık 40 ülkeye ihraç edilecek Fiat’ın bu yeni modelinin isminin ülkemize bir jest olarak Türkiye’de Egea olarak adlandırılması bizi ayrıca mutlu etmiştir." dedi.

Durmaz, yeni Tipo’nun 2010 yılında tesis edilen Hessen Eyaleti ile Bursa arasındaki ekonomik ortaklık ilişkisine katkı sağlayacağını ve aynı zamanda Almanya ile ekonomik ilişkilerin daha da ileriye taşınmasında önemli bir rol oynayacağını düşündüğünü kaydetti.

FCA Almanya’nın açıklamasına göre, Fiat Tipo Sedan modelleri Almanya’da 13 bin 990 ila 19 bin 190 avro, Hatchback modelleri ise 14 bin 990 ila 20 bin 190 avro arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu. Ayrıca, Türk müşteriler için de özel indirim kampanyası yapılacağı öğrenildi.

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler