Yeni Citroen C4 ne zaman gelecek? Fiyatı ve Özellikleri 2016-08-20

Yeni kasa Citroen C4 yollara çıktığında yeni aile kimliği ve Airbump teknolojisi ile etkileyici bir görünüm sergileyecek. Yeni kasa Citroen C4 ne zaman gelecek, tahmini fiyatı ve özellikleri…

Citroen yeni kasa C4 hatchback modeli için daha şık bir görünüm planlıyor. Firmanın yetkilileri artık geleneksel otomobiller yapmayacaklarını belirtti. Şu an yollarda olan C4 pek çok pazarda zayıf talep gördü. Avrupa’da çok da ilgi görmeyen model sıkıcı stili nedeniyle eleştirildi, bu da Citroen’in avangart tasarım felsefesine ters bir durum. Citroen’in patronu Brit Linda Jackson, firmanın gelecekteki ürünlerinin “farklı ve tuhaf arasında bir noktada” duracağını söyledi. 2018’de piyasaya çıkacak olan yeni kasa Citroen C4 ailenin diğer üyeleri C4 Cactus ve yeni çıkan C3’ten tasarım özellikleri alacak. Resimlerden görüldüğü üzere, C4 Citroen’in en yeni aile yüzüne sahip olacak. Bu stilde ultra ince gündüz sürüş ışıkları ve altındaki düzgün bütünleşmiş farlar dikkat çekiyor.

Model de C4 Cactus’teki gibi  Airbump teknolojisi kullanılacak. Citroen C3 ile olduğu gibi, özel kabartılı plastik yüzey Cactus’teki Airbump’tan biraz daha yumuşak şekilde uygulanmış, bu özellik giriş seviyesi C4’te muhtemelen seçenek dâhilinde sunulacak. Citroen Airbump istemeyen müşterilerini dışlamamaya dikkat ediyor.

 Citroen, C4’ün genel stili bir crossover modele doğru ilerleyecek, Ford Focus gibi modellere doğrudan rakip olmaktan sakınıyor. Bir diğer taraftan C4 Aircross SUV için hala yer bırakıyor. Böylelikle otomobil geleneksel bir hatchback’ten biraz daha yüksek olacak ancak off-road araç kategorisine girmeyecek.

Fransız firmanın ürün yöneticisi Xavier Peugeot yeni bir C4 modeli çıkartacaklarını ancak bunun geleneksel olmayacağını açıkladı. Peugeot, modelin imajını değiştireceklerini ve yeni bir siluet kazandıracaklarını belirtti.