Yeni BMW 5 Serisi, uzaktan izleme özelliği sunacak 2016-08-28

Yeni kasa BMW 5 Serisi'ni uzun bir süredir bekleniyor olsa da, anlaşılan henüz tanıtıma hazır değil; ancak Alman üretici bir teaser yayınlayarak sabırsızlananlar için malzeme vermiş. Remote View 3D - Uzaktan İzleme 3B

Aşağıdaki videoda BMW'nin orta boyuttaki yeni lüks modelinde sunacağı ileri teknolojilerden birisini görüyoruz. BMW'lerde ilk kez 5 Serisi'nde kullanılacak olan Remote View 3D – Uzaktan İzleme 3B isimli bu teknoloji, araç sahibine otomobilinin etrafında olanları bir akıllı telefon uygulaması sayesinde uzaktan izleme imkânı sağlıyor.

Yayınlanan video bir teaser olduğu için BMW, tasarımının anlaşılmaması için kullanılan aracı belirsizleştirmiş; ancak video bize ufak bir ipucu veriyor. iPhone ekranının sol üst köşesinden görebildiğimiz kadarıyla görüntüsüne yukarıdan baktığımız otomobil, yeni kasa 2017 BMW 5 Serisi'nin 540i modeli. BMW 3 Serisi'nde 335i'nin halefi olarak gelen 340i gibi; 540i de 535i'nin yerini alacak.

Yeni modelin tasarımı açısından bakarsak, BMW 5 Serisi'ne ait 38 casus fotoğrafın bulunduğu galeri yardımıyla G30 koduyla gelecek yeni 5 Serisi'nin, geçtiğimiz yıl kasa yenileyen BMW 7 Serisi'nde olduğu gibi evrimsel bir anlayışla güncelleneceği söylenebilir. Geçtiğimiz ay yayınlanan bir başka teaser'da, BMW'nin kalite için sensörlerle donatılmış robotlarla üretim yaptığı ortaya çıkmıştı.

Modelin tanıtımı için henüz tarih belli olmasa da, BMWBLOG'un haberine göre yeni neslin örtüsü Ekim ayında kaldırılacak. Bu da Paris Otomobil Fuarı zamanına denk geliyor.

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler