Yeni 2019 Seat Tarraco Testlerde Sorun Yaşadı...

SEAT’ın üç koltuk sıralı SUV’unun fotoğrafları internete sızdırılmış olsa da, firma Tarraco’nun gövdesindeki kamuflajı çıkarmama konusunda epey ısrarcı. Nürburgring’de kameralara takılan prototip, ağır kamuflajlarıyla zaten bildiğimiz tasarımını saklamaya çalışmakta.

Skoda Kodiaq ve Volkswagen Tiguan Allspace’in İspanyol versiyonu olarak düşünülebilecek yeni Tarraco, Arona ve Ateca’nın altına yerleşerek SEAT’ın üç kişilik SUV ailesini tamamlayacak. Aracın keskin dış tasarımı firmanın son modellerinin çizgisini koruyacak. Daha önce sızan fotoğraflara bakılırsa otomobil, arka bölüm boyunca uzanan farıyla birlikte oldukça şık bir tasarıma sahip olacak. Volkswagen Grubu'nun çok yönlü MQB platformundan çıkacağını bildiğimiz Tarraco, altyapısını VW Tiguan Allspace ve Skoda Kodiaq gibi modellerle paylaşacakmış.

Güç ünitesi seçeneklerinin de kuzenlerinden tanıdığımız 1.4 TSI, 1.6 ve 2.0 TDI ünitelerden oluşmasına şaşırmayız. Martorell merkezli firma, ileri aşamada modele bir de plug-in hibrit türev eklemeyi planlıyor. Tarraco, SEAT'ın 2020 yılına kadar 3 segmentte tanıtmayı planladığı 6 yeni araç arasında yer alıyor. Bu modellerin çoğu yeni Arona ve tasarımı sızdırılan Tarraco gibi SUV/crossover kategorisine dahil olacak. İspanyol üretici, Leon hatchback gibi halihazırda yer etmiş modellerinin makyajını ve yenilenmesini de bu hamleye dahil tutuyor. İspanyol üretici, Tarraco’nun bu yıl bitmeden tanıtılacağını söyledi. Bu yüzden aracın resmi tanıtımının Ekim ayında düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı’nda veya biraz daha öncesinde yapılmasını bekleyebiliriz tabii.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler