Yeni 2019 Peugeot 508 SW Özellikleri ve Yaklaşık Fiyatı

Peugeot' nun yenilenen modeli 508' in station wagon kasası da tanıtıldı. Yeni özellikler ve teknolojiler ile station wagon tercih edenleri etkileyecek gibi gözükmekte.

Tasarım olarak kendine hayran bırakan modeller üreten Peugeot, kendisini bir kez daha kanıtladı.508 Sedan modelinin ardından şimdi de 508 SW kasayı tanıtan Peugeot, etkileyici tasarımlar yaratmaya devam etmekte. Sedan kasa ile benzer bir tasarım gösteren SW, eğimli tavanı, geniş iç hacmi ve uzun arka bölümü ile station wagondan beklenilen herşeyi sunmakta.

Sedana göre daha belirgin bir buruna sahip olan 2019 508 Station wagon,  keskin tasarımlı çizgileri ile dikkat çekiyor.Ayrıca arka bölümde camın altında "Peugeot" yazması da dikkatimizden kaçamıyor tabii. i-Cockpit tasarımını 508 SW'de de görüyoruz. Uçak kokpitini anımsatan bu düzen, 12.3 litrelik gösterge paneli ile daha da şık hale getirilmiş.Ayrıca tüm akıllı telefonlar ile uyumlu olan bilgi-eğlence sistemi de yer almakta.

Yeni 2019 Peugeot 508 SW, gece görüş sistemi, start-stop özellikli adaptif hız sabitleyici, park asistanı, otomatik acil durum frenlemesi, şeritte tutma asistanı, otomatik uzun far sistemi, sokak ve tabela tanıma sistemi ve kör nokta uyarı sistemi gibi gelişmiş bir güvenlik yelpazesi sunmakta. Benzinli cephesinde 177 hp ve 222 hp üreten 1.6 motor görev yapmakta.

Dizel cephesinde 128 hp, 158 hp ve 177 hp üreten 1.5 litrelik ve 2.0 litrelik üniteler bulunmakta. Fiyatlar yıl sonuna doğru açıklanacak.Ancak Türkiye'de 200 bin TL' den başlayan fiyatlar ile satışta olan 508, yeni kasası ile muhtemelen 220 bin TL dolaylarından satışa sunulacak gibi duruyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler