Yeni 2019 Citroen C5 Aircross Fiyat ve Özellikleri

Citroen’ in yeni suv modeli Avrupa’ da da satışa çıkacak.

Citroen geçen sene Şanghay Otomobil Fuarı'nda tanıtılan C5 Aircross'ın Avrupa versiyonunu ortaya çıkardı. Yeni Citroen C5 Aircross, konforu, ferahlığı ve modülerliği sayesinde rekabetin büyük olduğu segmentte öne çıkmak istiyor.Müşteriler, C4 Cactus modelinde tanıtılan yeni konforlu koltuk teknolojisinden ve yeni süspansiyon sisteminden oldukça memnun kalacaklar gibi görünüyor.

Arka koltukları ayrı ayrı konumlandıran Citroen, bu koltukları sürgülü, katlanır ve eğimli hale getirilebilir şekilde geliştirmiş.Böylece 580 litre ile 720 litre arasında değişen bagaj alanı, bu modeli sınıfının en iyisi yapıyor.Citroen, yeni C5 Aircross'ı yedi gövde rengi olmak üzere 30 farklı kombinasyon ile satışa sunacak. Gösterge paneli, üç grafik stili sunan 12,3 inçlik bir TFT dijital ekrana sahipken,  8 inçlik bilgi-eğlence sistemi, Android Auto, Apple CarPlay ve Mirrorlink dahil olmak üzere birçok bağlantı seçeneği veriyor.

Yeni Citroen C5 Aircross, Aktif Güvenlik Freni, Aktif Şerit takip sistemi, Adaptif Cruise Control, Çarpışma Riski Uyarısı, Karayolu Sürücü Asistanı gibi güvenlik ve sürücü destek sistemlerini de sunuyor. Avrupa müşterileri iki benzinli motor seçeneği ve üç dizel motor seçeneği ile satın alabilecekler.  Benzinli cephesinde; 130 HP manuel ve 180 hp otomatik vites seçekleri ile satışa çıkarılacak.

Dizel cephesinde ise 130 hp 8 ileri otomatik, 180 hp 8 ileri otomatik ve 120 hp 6 ileri manuel seçekleri yer alıyor. 2019 yılının sonlarına doğru ise hibrit versiyon satışa sunuşacak. Yeni modeli fiyatı tahminlerimize göre 115 bin TL civarlarında olacak.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler