Yeni 2019 BMW X5 Fiyat ve Özellikleri

BMW Başkanı Harald Krüger, şirketin yıllık toplantısında yeni nesil X5'in bu yıl içinde geleceğini belirtti.

Yakın zamanda X2 ve X4 modellerini piyasaya süren BMW,  2018 yılının X Serisi’ nin yılı olacağını belirtiyor.Bu da X Serisi’ nin son üyesi X5 ile bu sene içinde tanışacağız gibi gözüküyor.

2019 X5 modeli büyük ihtimalle Ekim ayında düzenlenecek olan Paris Motor Show’ da örtüsünü kaldıracak.X5’ in abisi X7 ile ise Los Angeles Fuarı’nda karşılaşacağız.

Yeni X5, ön bölümde büyük bir ızgaraya ve agresif çizgilere sahip olacak.Ayrıca selefine göre daha büyük hava girişlerine sahip olacak ve LED gündüz farları bulunacak.

Ana hatları büyük ölçüde aynı kalmaya devam edecek.Ancak boyut olarak biraz daha büyüyecek.Bu da kabinde biraz daha genişleme olmasını sağlayacak.Yeni iDrive 7.0 işletim sistemine sahip bilgi-eğlence sistemi, yeni direksiyon simidi ve güncellenmiş bir merkez konsol X5’ in yeni özellikleri olarak gelecekmiş.

Yeni 2019 X5 modeli benzinli ve dizel seçenekler ile satışa sunulacak.Benzin cephesinde 248 hp’ lik 3.0 litrelik altı silindirli motor ve 225 hp üreten 2.0 litrelik dört silindirli motor yer alabilir.Ayrıca 4.4 litre V8 ve 592 beygir gücünde bir X5 M ile de karşılaşabiliriz.

Dizel cephesinde ise 228 hp ve 294 hp güç üreten üniteler görev yapacak.Hibrit versiyon da motor skalasında olabilir.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler