Yeni 2017 INFINITI Q60’a Tasarım Ödülü

INFINITI’nin heyecan verici performans ve dinamik özelliklerini muhteşem tasarımla birleştiren Sport Coupé’si Yeni Q60, prestijli “iF Design” Tasarım Ödülü’nü kazandı. Bu ödül, 2016’da Q80 Inspiration’dan sonra INFINITI’nin aldığı 2. “iF Design” Tasarım Ödülü.

2016 yılında “Profesyonel Konsept”e sahip ürün tasarımıyla Q80 Inspiration fastback sedan konseptiyle “iF Design” Tasarım Ödülü’ne hak kazanan INFINITI, 2017’de aynı ödüle Q60 modeliyle layık görüldü.

iF Design Ödülü, dünyanın dört bir yanından gelen ve birçok farklı sektörü temsil eden 58 bağımsız tasarım uzmanından oluşan jürisiyle, en önemli sektörlerarası ürün tasarım ödüllerinden birisi arasında yer alıyor. Adaylar; inovasyon, işlevsellik, ergonomi, estetik ve üretim süreci ile ürün özelliklerinin sürdürülebilirliği kriterlerine göre değerlendiriliyor.

iF Tasarım Ödülleri’nin “Otomobil” kategorisinde ödüle hak kazanan INFINITI Q60’ın güçlü ve cesur tasarımı, rakiplerinden kolayca ayrılmasını sağlıyor. Yepyeni 3.0 lt.’lik V6 twin-turbo motora sahip INFINITI Q60, D segmenti sport coupé bir aracın sunduğu heyecan verici performansın da altını çiziyor. İkinci jenerasyon direkt adaptif direksiyon sistemi ve yepyeni dijital süspansiyon gibi dinamik iyileştirmeler, performans için tasarlanan ve üretilen bu sport coupé modelin öne çıkan özellikleri.

iF Tasarım Ödülleri, her sene Almanya’nın en eski tasarım kuruluşlarından birisi olan iF International Forum Design GmbH tarafından Hannover’da düzenleniyor. 2017 ödülleri için jüride yer alan bağımsız uzmanlar, dünyanın dört bir yanındaki 59 ülkeden 5 bin 500’ün üzerinde yapılan başvuruyu değerlendiriyor.

Infiniti fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler