Yeni 2017 BMW 5 Serisi Touring-Station tanıtıldı

BMW, Cenevre Otomobil Fuarı'ndaki resmi tanıtımından önce 5 Serisi'nin Touring-Station Wagon versiyonunun örtüsünü kaldırdı. BMW 5 Serisi Touring 2017 özellikleri…

Yeni kasa BMW 5 Serisi’nin sedandan sonra gün yüzüne çıkan ikinci versiyonu olan Touring, Avrupa pazarı için özel olarak geliştirilmiş.

Yeni 5 Serisi Touring, Sedan'da bulunan aynı hafif şasi teknolojisinden yararlanırken aynı zamanda standart olarak gelen otomatik olarak kendi kendine yükseklik ayarı yapabilen arka hava süspansiyonuna da sahip oldu.

Arka koltuklar dik konumdayken bagaj kapasitesi 570 litreye yükseldi ve katlandığı zaman 1,700 litreye kadar çıkabiliyor. Aracın arka koltukları 40:20:40 bölünmüş haliyle gelirken,  ayrı olarak açılan bir arka cama sahip bir otomatik bagaj kapağı da bulunuyor.

Yeni 5 Serisi Touring başlangıçta dört adet motor seçeneği ile sunulacak; Benzinli birimlerle başlarsak; 530i Turing, bilinen 248 beygirlik turbo şarjlı 2.0 litrelik dört silindirli üniteye sahipken,  540i xDrive, 335 beygir ve 450 Nm tork gücü ile 3.0 litrelik altı silindirli bir üniteye sahip.

Giriş seviyesi dizel serisi 520d modelinde 187 beygir gücüne sahip 2.0 litrelik dört silindirli ünite kullanılırken, 530d' modelinde altı silindirli 3.0 litrelik 261 beygir ve 620 Nm  tork gücüne sahip ünite yer alıyor. 530d, xDrive dört tekerden çekiş ile de satın alınabiliyor.

Yeni BMW 5 Serisi Touring,  sedan kardeşinin aynı gelişmiş teknolojik özelliklerinden, el hareketleri ile kontrol edilebilen 10.25 inçlik bilgi-eğlence sistemi ve head-up display’i transfer etmiş. Diğer özellikler arasında Çapraz trafik uyarı sistemi ve Öncelikli uyarılar da dâhil olmak üzere aktif güvenlik sistemleri, Şerit Değiştirme Asistanı ve Şeritte kalma asistanı ve tabii ki Dur/Kalk işlevli Aktif Hız Sabitleme Kontrolü yer alıyor.

BMW, yeni 5 Serisi Touring satışlarının 2017 Haziran ayında başlayacağını açıkladı.

BMW fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler