Yeni 2016 Honda Civic Sedan Türkiye’de görüldü

Honda'nın Türkiye ve Avrupa pazarı için Gebze tesislerinde üreteceği yeni nesil Civic Sedan modeli, yapılan testler sırasından hafif kamuflajları ile görüntülendi.

Amerika pazarından sonra Asya ülkeleri için de tanıtımı yapılan yeni nesil Honda Civic Sedan'ın ülkemizde üretilecek Avrupa versiyonu için de hazırlıklar devam ediyor.

Yeni Civic Sedan hafif kamuflajları ile otoyol şartlarında test edilirken görüntülendi. Resimlere baktığımızda, yeni nesil Honda Civic Sedan'ın diğer pazarlarda tanılan versiyonlarla çok büyük oranda benzer olacağını görüyoruz. Diğer pazarlarda sunulan versiyonlar ile ülkemizde üretilecek yeni nesil Civic Sedan'daki en büyük fark ise kaputunun altında 1.6 lt. dizel motor seçeneğine sahip olması.

Henüz Honda Türkiye tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da yeni Civic Sedan'da görev alacak 1.6 lt. dizel 120 beygir güç çıkışına ve 9 kademeli otomatik ZF şanzıman seçeneği ile satın alınabilecek. 2016 sonuna doğru pazara çıkması beklenen yeni Civic Sedan ile ilgili detayların önümüzdeki günlerde açığa çıkması bekleniyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler