Volvo'nun yöneticileri Çin'e Otomobil Üretiminde Güveniyor

Çin'deki işçi gücüne dayalı olan sistem, toleransını en aşağıya indirmeye devam ediyor.

Otomobilseverler arasında bir dönem oluşan "Çin'de üretilen araçların Avrupa'daki ya da Birleşik Devletler'deki modellerden daha kalitesiz olduğu" fikri, yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Volvo'dan bu düşüncenin kullanıcıların aklından çıkmasını hızlandıracak bir duyuru geldi. Volvo Cars yöneticisi Robin Page'e göre, ''Çin'de üretilen otomobiller, dünyanın geri kalanında üretilenlerden çok daha kaliteli olabilir."

GoAuto'ya konuşan Page "Herkes üretilen araçların kalitesinden süphe duyuyor fakat, Çin'de üretim başladığı günden beri Avrupa'dan kaliteli otomobiller üretiyorlar." ifadeleriyle konuştu. Yönetici özellikle Avrupa fabrikalarındaki artan otomasyon sistemlerinin fark ettiğini söyledi. Daha fazla insan gücü kullanmak Çin'deki fabrikaların hata toleranslarını en düşüğe indirirken, yapılan hataların da hızlı bir şekilde fark edilip değiştirilmesineki olanağı yaratıyor. Page ayrıca "Çok fazla fark yok ama eğer karşılaştırma yaptığımızda Çin'in oldukça iyi olduğunu fark ettik. Yani artık endişe etmiyoruz." diye ekledi.

 

2009 yılında Geely'nin eline geçmesinden başlayarak İsveçli üretici, hızlı şekilde tüm modellerini Çin'e adapte ederek, yeni modelleri de ilk burada çıkarmaya başladı. Firmanın eski S60'ın LWB versiyonunu Amerika topraklarına göndermesi ile başlayan bu furyası, günümüzde S90'ın Avrupa pazarına girmesi ile sürüyor. Yakın gelecekte Volvo, elektrikli modellerini Çin'de üretip dünyaya pazarlama planı var. Çin'e taşınan tek otomobil üreticisi de Volvo olmayacak gibi gözüküyor. Yeni nesil Ford Focus ve BMW iX3'de Çin'de üretilerek dünyaya açılacak modeller arasına giriyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler