Volvo’dan FE Electric Çok Yakında

Volvo Trucks, tamamen elektrikli ikinci kamyon modeli FE Electric’i resmen tanıttı. Volvo FE Electric, şehir içi dağıtım ve çöp toplama işleme işlemleri için 27 tona kadar ağırlık taşıyabilecek şekilde tasarlaması yapıldı.

Araçla ilgili konuşan Volvo Trucks Başkanı Claes Nilssonn, “Volvo FE Electric'in piyasaya sürülmesiyle, şehir operasyonları için çok geniş bir yelpazede elektrikle çalışan kamyon çeşidine sahip olduk ve elektrikli ulaşım çözümlerinde sunduğumuz araçların geliştirilmesinde bir başka stratejik adım daha attık.” diye konuştu.

Yeni Volvo FE Electric, farklı nakliye görevleri için çeşitli modellerde sunulacak. İki elektrikli motoruyla maksimum 503 bg (370 kw) çıkış sağlayacak kamyon, 200 kilometre civarında bir menzil ile gelecek. Güçlü CCS2 şarj cihazıyla ortalama 1.5 saat, 22 kw düşük güç seçeneğiyse yaklaşık 10 saatte doluyor.  Aracın satışlarının önümüzdeki yıl başlaması beklenmekte. Tır ve kamyon pazarının en güçlü isimlerinden olan Volvo, üreteceği elektrikli kamyon ve tırlarıyla Tesla Semi’ye rakip olacak gibi gözüküyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler