Subaru, Dünyanın En Çok 4x4 Otomobil Satan Markası Oldu

Simetrik Sürekli 4 Çeker sistemi ve Boxer motor gibi geleneksel teknolojilerini ödüllü güvenlik donanımlarıyla birleştiren Subaru, 2016 yılında dünyanın en çok 4x4 otomobil satışı gerçekleştiren markası konumuna yükseldi.

Simetrik Sürekli 4 Çeker sistemi ve Boxer motor gibi markaya özgü teknolojileri araçlarında kullanarak otomotiv sektöründe özel bir konuma sahip olan Subaru markası, Nisan 2015 ile Nisan 2016 tarihleri arasında 965.892 adet 4 tekerlekten çekişli otomobil satışı gerçekleştirerek bu alanda dünya lideri konumuna geldi. Küresel 4x4 otomobil satışlarında % 15.3’lük bir paya denk gelen bu satış başarısıyla Subaru, ilk defa 1 milyon adet 4x4 araç satışına ulaşmaya bu kadar yaklaştı. Sadece 4x4 otomobillerin satış rakamlarına bakıldığında Subaru’ nun en yakın rakibi ile arasında yaklaşık 240.000 adet fark bulunuyor.

Subaru’ nun bu başarısında, markanın kendi Ar-Ge yatırımları sonucunda hayata geçirdiği güvenlik teknolojilerinin de etkisi oldu. Dünyanın dört bir yanındaki pek çok bağımsız test kuruluşu tarafından özel güvenlik ödülleri kazanan Subaru; araçlar, yayalar ve bisiklet kullanıcıları gibi hareketli nesneleri ve şeritleri algılayarak olası kazaları önlemek için stereo kamera teknolojisinin kullanıldığı ilk sistem olan Eye Sight sayesinde de ölüm ve yaralanmalı kaza sayısının azalmasını sağlıyor.

Türkiye’de, 360 Derece Güvenlik ve sürüş keyfi sunan Subaru modellerinin % 99’u Simetrik Sürekli Dört Çeker sistemine sahip. Türkiye otomobil pazarında bu anlamda rakipsiz olan Subaru, XV, Levorg, Forester ve Outback modellerinde Simetrik Sürekli 4 Çeker sistemi ve Boxer motor a yer verirken, arkadan itişli aktarmasıyla safkan sürüş keyfi sunan BRZ modelinde de Boxer motor kullanılıyor.

İşte Yeni Subaru Outback 2017-2018 MY, Fiyat Ne Olur?
2017 Yeni Subaru XV özellikleri ve fiyatı için tıklayınız...
Yeni Subaru XV ve Impreza çarpışma testinden en yüksek puanları aldı
Subaru 2017 Nisan Kampanyası – Fiyat Listesi
Subaru fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler