Şok! Maserati Levante üretimine ara verildi

Maserati Levante SUV üretimi talep azlığı nedeniyle durduruldu

SUV modeller global olarak ilgi görüyor olsa da bu durum bazı modeller için geçerli değil. Örneğin Maserati, az talepten dolayısı Levante' nin üretimini ikinci kez duraklatacak. Automotive News' un sendikalardan aldığı bilgiye göre FCA, Turin'deki Mirafiori tesisi Ekim-Kasım arasındaki iki haftalık aranın ardından bir kez daha geçici tatile girme kararı aldı.

FIOM sendikasının yaptığı açıklamaya göre fabrika, bu sefer 22 Kasım ile 7 Aralık arasında dokuz gün kadar kapalı kalacak. İtalyan otomobil devi bu kararın gerekçesi olarak Çin'in yeni ithalat yasalarını gösterirken FIOM bölge sekreteri Federico Bellono, sorunun daha büyük olduğuna inanıyor:

“Bu durum gerçekten Çin'e bağlı ve geçici mi yoksa satışlardaki ciddi düşüş ile mi alakalı?”

FCA bu açıklama üzerinde yorum yapmak istemese de markanın CEO'su Sergio Marchionne, bunun "yapısal bir sorun olmadığını" ve markanın dağıtım ağını güçlendirmesi gerektiğini söyledi.

Levante, yakında V8 motorlu GTS versiyonuna ve hibrit türeve kavuşacak ve bir süre sonra Maserati'nin tek SUV modeli olmaktan çıkacak. Alfa Romeo Stelvio' ya da ev sahipliği yapan Giorgio platformundan evrilecek daha küçük bir yerden yüksek model, 2020 yılında tanıtılacak. Porsche Macan' a rakip olacak modele dair çok fazla bilgi açıklanmadı ancak Marchionne, aracın Stelvio' dan farklı motorlara sahip olacağının altını çizmişti.

Maserati' nin 2020’ye kadar yeni nesil GranTurismo' yu da tanıtması bekleniyor.

İşte Yeni 2018 Maserati GranTurismo
Yeni Maserati Quattroporte 2017 Türkiye Fiyatı ve Özellikleri
2017 Yeni Maserati Ghibli Türkiye Fiyatı ve Özellikleri
2017 Maserati Levante S Türkiye fiyatı ve özellikleri
Maserati modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler