Renault efsanesi Alpine modeli 2017 yılında geri dönüyor.

Renault’nun heyecan yaratan yeni modeli Alpine, geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Otomobilin üretiminin 2016 sonunda yapılacağını söyleyen Fransız yetkililer, aracın yüzde 80’lik tasarımının tamamlandığını açıkladılar.

Renault,  Alpine Vision konseptini ‘sürüş keyfini en saf şekilde yaşatan yüksek performanslı elegant ve hafif bir otomobil’ sözleriyle tanımlıyor.

Alpine, Monte-Carlo Rallisi’nin yapıldığı yolları, en çok ses getiren sportif başarılarının elde edildiği meşhur ve tehlikeli virajlarla dolu Col de Turini’yi yeniden doğuşun vücut bulmasında esin kaynağı oldu.

Ortadan motorlu bu otomobilin hafifliği ile ön plana çıkarken söylentilere göre üretim bittiğinde aracın toplam ağırlığı 1.100 kilogram olacak.

Bir başka duyuma göre araçta Renault Clio RS’de yer alan 1.6 litre hacimli benzinli turbo motor yer alacak. Clio RS’deki 1.6 litrelik hacmin aksine 1.8 litrelik hacme sahip olması planlanan motorun 250 beygir güç üreteceği tahmin ediliyor. En üst modelin ise 300 hp güç üretebileceği gelen bilgiler arasında.