Renault Clio alınır mı? İşte ekşi sözlük yorumları

Renault Clio için ekşi sözlükte yapılan yorumlar dikkat çekiyor

dizel olanı gerçekten az yakan, dış görünüşü hoş fakat kesinlikle fiyatını haketmeyen araba.

artılarını sayacak olursak;

- az yakması
- aksesuar olarak dolu olması
- parçalarının ucuz ve servis ağının geniş olması

gelelim eksilerine...

- gaz ve fren pedalları (otomatik için konuşuyorum) birbirine çok yakın. benim gibi uzun boylu ve büyük ayakları olan kişiler için özellikle kalın tabanlı ayakkabı ile sıkıntı olacağını düşünüyorum. ani frenlerde ayak takılabilir korkusu yaşıyorum.

- malzeme kalitesi rezalet. tamam sert plastik olacak ama bu kadar boktan olması hiç yakışmıyor. 

- 110 km den sonra ıslık ve rüzgar sesi alıyor. bu müzik vs yoksa rahatsız edici olabiliyor.

- müzik sistemi çok kötü. öyle bangır bangır bir şey dinleyelim demiyoruz. orta saviyede bir ses yüksekliği bile bazen çatallanmalar yapabiliyor.

alınır mı? yakıt fiyatlarının böyle uçuk olduğu ülkemizde oldukça ekonomik. fiyat meselesinde de tabii devletimizin kdv, ötv zar zurt politikalarının ciddi etkisi var. o fiyatlara ikinci el az km de başka araçlar alınabilir.

krondast 

 

Malzeme tabi ki kaliteli değil. onun dışında her şey benim açımdan ideal
14.01.2016 22:45 cakalyesunanani 
2011-2012 model çirkin kasasını (clio 3) hala 35-40bin liraya satmaya çalışan sahipleri vardır bu arabanın. o devir kapandı, 2013 itibariyle yeni kasaya geçildi ve sizin kasanız bildiğin çirkin. 2013 yeni kasa clio 4'ler bile anca o fiyatlarda iken hala eski kasasına aynı parayı verecek keriz arıyorlar. size buradan açık öneri, arabanız anca 24-25bin eder. birilerinin öyle ya da böyle bir şey demesi lazımdı bu arabanın eski kasa sahiplerine.
21.01.2016 10:03 istebunudusunmemistik0empty 
2016 satış fiyatı 67.500'e dayanmış arabadır. (1.5 dci 90bg) ; ev gibi zamlanıyor arabalar. 

acaba diyorum çok tuttuğu için mi böyle oldu?
guesswhosback 

 

Bizim sokaktan bir komşum 2014 kasım - aralık gibi 2015 model bir clio aldı, hani bu yakaroğlanlarin kullandığı kırmızı spor görünümlü paketten. 58 bin tl bayılmış ama "memnun değilim, alman almak lazım" diyordu. 2015 baharinda reno işçileri greve gidip piyasaya yeni araba, yedek parça girişi olmayinca gercek bir uyanık gibi davranıp yine mahalleden başka bir komşuya 67 bin tl den sattı. 

2011 modeli kayinpederde de var. köy- kasaba arasinda gide gele 5 yilda arabanin anasini skti. ballı sahiplerinin krizi fırsata çevirebildiği bir arabadir.
30.01.2016 08:39 yedi bela catas 
2015 1.5 dci 90 bg modeline sahibim. herkes 4lt-5lt/100km ortalama ile aracı sürüyor da bende niye ortalama 7lt/100km anlamış değilim. devrini de normal kullanıyorum arabanın arkadaş sorun ne çözemedim. yetkili servisi arayacağım pazartesi günü bakalım onlar ne diyecek. bilen arkadaşlar da varsa ve yeşillendirebilirse çok memnun olurum.
dumluderili 

 

emekçinin arabası. ayrıca dünyanın en verimli dizel motoruna sahiptir. 1.5dci özellikle 90hp'lik motor ortalama 5lt ile şehiriçi 3.5-4 ile de şehirdışı tüketime sahip. bunu kendim test edip onayladım. 75'lik rampada üzebiliyor. 110 ve 130 hp'lik versiyonları turbo sebebiyle fazla yaktırıyor. tabi ağırlıktan da kaynaklanıyor. sonuç olarak ortalama 1 ton ve 90 hp'lik clio dünyanın en ekonomik aracıdır.

edit:imla

arabada inanilmaz bir fren sistemi var. yukarida da soylenmis zaten. acikcasi gitmeyen bir arabaya boyle bir frene ne gerek varmis merak etmekteyim zira araba gitmiyor sellektor yemekten isyankar kamyom soforleri gibi oldum sagdan sagdan takiliyoruz onlarla.

reklamikapatx 

gt line modelinde arka frenlerin kampana olduğunu öğrenince dumura uğratmış arabadır.
kaala 

standart donanım olarak yan hava yastığı sunan arabadır. bu sınıfta yüksek donanım paketlerinde bile bazı araçların bunu bulmak zordur. hala güvenli değil teneke bu diyenler lütfen dikkatli incelesin.

yine standart donanımda dokunmatik ekran bir medya sistemi var.bluetooth, aux, usb girişi falan var. iphone'u usb'den bağlayınca iphone'u tanıyor ve direksiyon kontrollerinden müzik değişirip, sesle oynayabiliyorsunuz. daha ne olsun.
twistedlogic 

dizel otomatik kombinasyonu konusunda neredeyse alternatifsiz otomobil. 
ara sıra aklıma yatıyor, sonra bunun yerine 2011 model astra alırım diyorum. bu iki aracı deneyimleri ile karşılaştırabilecek olan var ise biraz roka versin yemyeşil.
suppressed 

2012 model dci clio 4 kullanıyorum. araba yakmıyor. 100 kmde 4.9lt yakıyor canını yediğim. oturdum otobüs metro masrafımla kıyasladım mazot masrafım çok çok daha az. alacak olanlar hiç düşünmesin.
thurin 

sokaklarda çokça rastlanan 2015 modeli oldukça güzel görünürken, 2016'da yapılacak makyajla tipinin kaydırılacağı görülen ve bunu yapmalarının nedeni anlaşılamayan otomobil.

otomobilin önü preslenmiş gibi iyice daraltılarak, otomobil bildiğin karadenizli burnuna sahip olmuş.
damien rice sarkilarinin hayrani 

ikinci el piyasası iyi olacağını düşündüğüm ancak satmaya kalktığımda düşündüğüm gibi olmadığını gördüğüm araç. renault'a ait bazı ucuz düşünceler olması dışında sınıfı içinde fiyat performans açısından oldukça iyi bir arabadır. hele de icon donanım seçilirse fazlasıyla dolu bir araçtır.
auz 

kendi sınıfındaki diğer araçlara göre gayet hızlı olan araba. 1.5 dci modeline sahibim arabamda bir yazılım bir de downpipe var ve leon fr dahil çoğu arabayı roll'de yemekteyim. yalnız clio'larda mercedes enjektörü olduğundan ve bu enjektörlere müdahele edilemediğinden dolayı turbo büyütme olayı şimdilik biraz zor görünüyor. enjektör büyütmeden turbo ve intercooler büyütmek mantıksız. umarım şu enjektörlere çare bulunur da 1100 kilo arabayı 200 hp'de sürmenin keyfini yaşarız.
cengiz hanin torunu 

uzun yazmayacağım. bu entariyi yazmadan evvel #54851205 numaralı yazıyı okudum. dedim sikerler, 3,3l/100km yakalamak için 100bin tl para mı verilir amk?! bu yüzden ben de iyice hazırlandım, ankara'da mevlana bulvarı (konya yolu) üzerinde başlayan, gölcük/kocaeli civarındaki akaryakıt istasyonunda bir kısmı sonlanan ve sonrasında atatürk havalimanına kadar uzanan yolcuğumu kayıt altına aldım. 

yağlı ballı anlatmaya gerek yok. zaten anlatacak bir şey de yok. reno'nun mühendisliği de yapıyor bu işi. bmw 2,5l/100km yapsın, o zaman oha derim. ama şu an,…


not : araçta benim ağırlığım dahil, toplam ek ağırlık 120kg civarı. (bavullar vs.) rota 1 ve rota 2 arasında, bahçecik tepelerine tırmanılmıştır. rota 1 boyunca 100km/h aşılmamıştır. rota 1 tamamlandıktan sonra, özellikle dilovası, gebze, şekerpınar geçişlerinde 100km/h'den aşağı düşülmemiştir. daha iyi lastiklerle 3,1l/100km görülebilir.

konu kilit.
 Yorum

2 Yorum

Mehmet 2019-03-03 12:33:13

Evet fazla parayı hak etmiyor.ama alınır.kayseri ankara yolunda 100 km 2.8 gördüm.full depo ile .hiz sabitleyici 100km hizla

Izmirli 2017-08-04 19:04:49

Araba kullanmayi bilmeyenler clio3 u kotulemis.bu araba hem fiyatiyla hem performansiyla turkiyenin en iyi hb lerindendir.begenmeyen almasin,!!
Benzer Haberler