Prestijli IF Design 2016 tasarım ödülleri yine Hyundai’nin

Tasarım alanında dünyanın en saygın ve bağımsız ödül organizasyonlarından biri olan iF Design, otomobil kategorisinde geçtiğimiz senelerde olduğu gibi yine Hyundai modellerini birinci seçti.

Güçlü rakiplerine rağmen ödülleri toplayan Hyundai, Tucson ve Yeni Elantra ile tasarımlarının ne derece etkileyici olduğunu da kanıtlamış oldu. Ayrıca Hyundai, 3 yıl arka arkaya kazandığı IF Design ödülleriyle beraber, dünyanın en şık otomobillerini üreten bir marka olarak imajını güçlendirmiş oldu.

1953 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren iF Design, dünyanın en ünlü ve en büyük tasarım araştırma ve değerlendirme merkezlerinden biri olarak önemli bir unvana sahip. Tasarımın bir ürün için ne kadar önemli olduğunun altını çizen kuruluş, tuzluk, sandalye ve otomobile kadar 5.000 adetten fazla ürünün tasarımlarını üst düzey jüri üyeleriyle beraber değerlendirerek her kategorinin birincilerini seçiyor.

Uluslararası tasarımcılar, Hyundai’nin yeni modelleri Tucson ve çok yakında ülkemizde de satışa sunulacak Yeni Elantra’yı, kaliteleri, karakteristik cesur tasarımları, etkileyici malzeme tercihi, inovasyon ve teknoloji düzeyi, çevre etkisi, işlevsellik, ergonomi, kullanım amacının görselliği, güvenlik, marka değeri kriterlerine göre puanlama yaptı ve otomobil kategorisinde her iki modele birincilik ödülünü layık gördü. Bununla birlikte, her iki otomobilin modern çizgilerine ek olarak sunduğu sportif görünümü de jüri üyelerinden tam puan aldı. Yarışmanın üst düzey tasarımcılar ve uzmanlardan oluşan 53 kişilik jüri üyeleri, Hyundai’nin rafine tasarımlarını son derece yenilikçi ve başarılı bulurken aynı zamanda günlük yaşamdaki fonksiyonelliğine de dikkat çekiyorlar.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler