Porsche'den İki Yeni 911 Plug-In Hibrit Model Geliyor

Bir plug-in hibrit Porsche 911’in geleceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu fakat aldığımız son bilgilere göre, spor otomobilin bir sonraki jenerasyonunda bir değil, iki elektrikli model bulunacak.

Porsche’nin plug-in hibrit modelleri hakkında öğrenilen detaylar, Auto Express’e konuşan isimsiz bir kaynaktan geldi. Standart 911’in plug-in hibrit modelinin giriş seviyesi Carrera’nın üzerine konumlandırılacağını belirten gizli kaynak, elektrifikasyonun da yeni Cayenne E-Hybrid’dekine benzer bir teknoloji ile yapılacağının altını çizdi. Bu da, elektrikli motorlu hibrit modülün, motor ve şanzıman arasında yer alacağını söyleyebiliriz.

Kaynağın aktardığı bilgiye göre Porsche, verimlilikten ziyade performansa odaklanmayı ve otomobili dört tekerlekten çekiş sistemi ile sunmayı planlıyor. Ayrıca bir diğer iddia da yeni jenerasyon 911 serisine eklenecek çok daha güçlü bir hibrit versiyonunun geleceğini öne sürüyor. Otomobilin Turbo ve Turbo S versiyonlarına ek olarak gelmesi ve tıpkı Panamera serisinde olduğu gibi konumlanması beklenmekte.

Sizin de bildiğiniz gibi, Panamera E-Hybrid, serinin ortasında yer alırken Turbo S E-Hybrid yelpazenin üstünde. Safkan Porsche severlere de güzel haberlerimiz var çünkü aynı kaynak, firmanın GT3 ve GT2’nin gelecek versiyonlarında hibrit teknoloji kullanmayacağını ifade etti. Porsche, ateşli modelleri üzerinde yapacağı böylesi bir değişimin, müşterileri memnun etmeyeceğini düşünor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler