Porsche Macan GTS'in Özellikleri

İlhamını otomobil yarışlarından alan Macan GTS, daha iyi bir sürüş ve performans dinamiğiyle, daha keyifli bir sürüş vaadi ile pazara çıkmayı planlıyor.

Yeniden tasarlanmış şasisi, Macan S’den  20 beygir daha fazla gücü ve takviye edilmiş frenleriyle performansla ilgili gereken her şeyi sağlıyor. 360 hp’lik güç ve 500 Nm’lik tork sağlayan motoruyla Macan GTS, Macan S ve Macan Turbo arasında konumlanıyor. Macan S modelinde bulunan 6 silindirli 3 litre çift turbo motor ve PDK şanzımanın yanı sıra ön ve arka akslar arasında esnek bir güç dağılımı sağlayan Porsche Çekiş Yönetimi (PTM) Macan GTS modelini 0-100 km/s sürate 5,2 saniyede ulaştırıyor. Bu değer, opsiyonel olarak sunulan Sport Chrono paketiyle ise 5,0 saniyeye düşüyor. 256 km/s’lik bir maksimum hıza sahip Macan GTS modelinin ortalama yakıt tüketimi 100km’de 9,2-8,8 Lt. olurken, CO2 emisyonu ise km’de 215-207 gr.

Yüksek düzeydeki sürüş dinamikleri olan Porsche Macan GTS’in  15 milimetre alçaltılmış PASM şasinin (Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi) sportif ayarının yanı sıra mat siyah renkli RS Spyder tasarımlı 20 inçlik jantlar  özelliklerinden bazıları. Ayrıca orta panelleri Alcantara olan GTS spor koltuklar, ilave Alcantara döşemeler ve spor egzoz sistemi gibi standart donanımlar yansıttığı tarzın bütünlüğünü koruyor. Yeni Porsche İletişim Yönetimi (PCM) Macan GTS ile ilk kez SUV’lerde sahne alıyor. Opsiyonel olarak sunulan Connect Plus modülü ile birlikte yüksek çözünürlüklü, çoklu dokunmatik ekran, gerçek zamanlı trafik bilgileri veren çevrimiçi navigasyon sistemi ve Apple CarPlay® vasıtasıyla akıllı telefonlarla entegrasyon imkanı sunuyor.

Gövdesinin üst kısmında çok parlak, alt kısmında ise mat renkli siyah dış vurgularıyla ve standart olarak sunulan, yine GTS’ye has renklerde, Sports Design paketinin özel versiyonuyla Macan GTS ilk bakışta fark ediliyor. Yeni Macan GTS, Porsche Dynamic Light System Plus özelliği taşıyan LED far opsiyonu ile ilk kez sunuluyor. Farlar her türlü koşulda en yüksek seviyede yol aydınlatması sağlıyor.

 

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler