Porsche 911 Turbo S Exclusive: Sadece 500 adet üretildi

Porsche’ nin bugüne kadar ürettiği en güçlü Turbo S modeli olan 911 Turbo S exclusive 607 beygir gücünün yanında, eşsiz tasarımı ile de öne çıkıyor. Dünya genelinde sadece 500 özel Porsche tutkununun sahip olabileceği spor otomobil, Porsche’nin özel modeller için açtığı atölye olan Exclusive Manufaktur tarafından el işçiliği ile rafine edildi. Bu özel otomobile sahip olacak Porsche tutkunları, aynı zamanda kendileri için tasarlanan özel 911 Turbo S Exclusive kronometreye ve bavul setine de sahip olacak

Porsche' nin yeni 911 Turbo S Exclusive Serisi, bugüne kadarki en güçlü ve eşsiz 911 Turbo S modeli olarak tarihe geçti. Araç, 446 kW (607 bg) güç üretiyor ve tüm dünya çapında sadece 500 adet ile sınırlı. 27 bg güç artışına ek olarak, 911 Turbo S Exclusive Serisi modelinin standart 911 Turbo S modelinden farkı eşsiz tasarımı, daha yüksek kaliteli malzemeleri ve lüks detayları...

Spor otomobil, Zuffenhausen' daki merkezde yer alan yeni Porsche Exclusive Manufaktur' da detaylı el işçiliğiyle üretidi. Daha önce "Porsche Exclusive" adıyla anılan bu kurum içi atölye, müşterinin isteklerine göre üretimin yanı sıra sınırlı sayıda üretilen versiyonlar üzerinde uzman. Ve Porsche müşterileri ilk kez spor otomobilleri ile aynı tasarımda yapılandırılmış, uyumlu Porsche Design kronometresine sahip olabilecek.

 

0-100 kilometre: 2.9 saniye

Porsche 911 Tubo S Exclusive’ in 3,8 litrelik altı silindirli ve çift turboşarjlı boxer motoru, özel güç kitiyle 2.250 ila 4.000 d/dk arasında 750 Nm tork gücü üretiyor. Sport otomobil 0'dan 100 km/s’e hıza sadece 2,9 saniyede ulaşabiliyor. 200 km/s hızı da 9,6 saniyede aşabiliyor. Porsche 911 Turbo S Exclusive’ in maksimum hızı saatte 330 kilometre. 9,1 l/100 km yakıt tüketimi, standart model ile aynı. CO2 emisyonu karşılığı ise, 212 g/km.

Porsche 911 Turbo S Exclusive Serisi, siyah renkte ve standart olarak göbekten kilitleme mekanizmalı 20 inç jantlara sahip. Tasarım çizgileri, yeni bir lazer teknolojisi kullanılarak Metalik Altın Sarısı ile dikkatle işlendi. İlk kez, PCCB seramik fren sisteminin kaliperleri, fabrikadan siyah boyalı ve Metalik Altın Sarısı renkte Porsche logosu ile sunuluyor.

Porsche Active Suspension Management (PASM) ve Sport Chrono Paketi ile aktif spor şasi sistemi, standart donanım kapsamında yer alıyor. Arka aks yönlendirme sistemi ve yana yatma önleme sistemi Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC), direksiyon hâkimiyetini ve stabiliteyi artırıyor.

Exclusive tasarım

Porsche 911 Turbo S Exclusive Serisi' ni farklı kılan özellikler arasında, ayrıcalıklı Metalik Altın Sarısı rengi ve kaput, tavan ve yan etekler gibi karbondan yapılmış çeşitli bileşenler. Tavan ve kaput hatlarını çevreleyen 2 karbon dokuma şerit, otomobilin sportif görünüşünü vurguluyor. Arkadan görünüşün karakterini, Turbo Aerokit arka kanat, yeni arka apron, karbondan yapılmış hava girişi ve siyah renkli paslanmaz çelik iki çift egzoz ucunu içeren egzoz sistemi belirliyor. Kanatlar, dekoratif Porsche Exclusive Manufaktur plakalarını taşıyor. Metalik Altın Sarısı' nın yanı sıra, dikkatle seçilmiş diğer gövde renkleri de sunuluyor.

İç mekânda uzman işçilik

Yolcu kabini hem zarif, hem de eşsiz. 18 yönde ayarlanabilir spor koltuklar, 2 kat perfore deri ile kaplı. İçteki katmanda, Altın Sarısı renkli 2 şerit bulunuyor ve eşsiz bir etkiyi garanti ediyor. Koltuk başlıklarındaki dikişler ve Turbo S yazısı da aynı kontrast Altın Sarısı renkte ve Alcantara tavan döşemesi, Altın Sarısı renkli çift şerit görünümüne sahip. Karbon iç mekân paketinin dekor şeritlerinde, ince bakır iplikler yer alıyor. Yolcu tarafındaki sınırlı üretim sayısını gösteren plaka, otomobilin ne kadar ayrıcalıklı olduğunun altını çiziyor.

Yine karbondan yapılmış kapı eşiği korumalarında, aydınlatmalı Exclusive Series yazısı yer alıyor.

Gerçek el işçiliği

Otuz yıldan uzun zamandır Porsche müşterileri, son derece kapsamlı bir şekilde kişiselleştirilmiş, kendilerine özel otomobillerin keyfini çıkarabiliyor. Bu yeni sınırlı üretim ile birlikte, spor otomobil üreticisi yeni bir sayfa açıyor: Porsche Exclusive, artık tüm dünyada yeni "Porsche Exclusive Manufaktur" markasıyla tanıtılacak. Bu kurum içi atölye, özel olarak talep edilen Porsche modifikasyonları üzerinde uzmanlaşıyor. Sunulan hizmetler arasında müşterilere tavsiyelerde bulunmak, her bir model serisi için özel donanım seçenekleri geliştirmek ve sınırlı üretim versiyonları yaratmak da yer alıyor.

Porsche Design' dan otomobile uyumlu kronometre

Porsche 911 Turbo S Exclusive Serisi için Porsche Design tarafından tasarlanan kronometre, Porsche Design kol saatlerinin karakteristik özelliklerini 911 Turbo S Exclusive Serisi' nin karakteri ile bir araya getiriyor. Otomobilin kendisi gibi, sadece 500 adet ile sınırlı. Muhafazası hafif titanyumdan yapıldı ve siyah titanyum karbür kaplama, sportif tasarımı vurguluyor. Karbon kadran, Porsche 911 Turbo S Exclusive Serisi' ndeki çarpıcı karbon dokuma şeritlerden alındı ve otomobilde kullanılan boyanın aynısı ile boyandı. Rotor tasarımı, Porsche 911 Turbo S Exclusive Serisi' nin jantları ile aynı modele sahip ve orijinal renge boyalı. Kurma mekanizması, tipik bir Porsche merkezi kilidine sahip ve saat mekanizmasında Porsche arması bulunuyor.

Özel bavul seti

Müşteriler, bu sınırlı üretim otomobillere sahip olanlar için özel olarak geliştirilmiş deri Exclusive Serisi bagaj seti ile otomobillerinin dışında da eşsiz Exclusive Serisi tasarımının keyfini çıkarabilecek. 2 bavulun, günlük kullanım çantasının ve elbise torbasının boyutlarının yanı sıra, bagaj setinin görsel detayları da Porsche 911 Turbo S Exclusive Serisi' ndeki bagaj alanına mükemmel uyumlu.

2018 Porsche Macan böyle gözükebilir
2017 Yeni Porsche Macan 2.0 fiyatı ve özellikleri
Yeni Porsche Panamera Turbo S E-Hibrid, 671HP/0-100 km 3.4 Saniye!
Porsche Panamera Sport Tourismo ve Turbo S E Hybrid Cenevre’de!


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler