Peugeot'dan Yeni Konsept

Peugeot, Eylül ayındaki Paris Otomobil Fuarı'nda cesur ve dinamik bir konsept otomobil paylaşacak.

Autocar’ a konuşan şirket CEO’su ean-Philippe Imparato, yeni konseptin "olağanüstü ve radikal" olacağını ve yeni konseptin bir araçtan daha fazlası olacağını belirtti.Bu açıklamaların yanında 2019’dan itibaren yüm yeni modellerinde elektrikli bir versiyon sunmak istediklerini de söyledi.Bu nedenle yeni konseptin elektrikli motor ile tanıtılması beklenmekte.

Peugeot’ nun son dönemlerde tanıttığı ve en etkilieyici konsepti olarak görülen Instict Concept görenleri kendine hayran bırakmıştı. 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan konseot, parlak mavi gövdesi, intihar tarzı arka kapıları,heykelsi duruşu ve led arka lambaları ile dikkati üstüne çekmeyi başarmıştı. Fransız otomobil üreticisinin elektrikli araç planlarına gelince, gelecek modeller benzin, dizel ve elektrikli motorlar ile satışa çıkartılacak.

Imparto "yeni modellerin hepsi %100 elektrikli olacak ve 2019 yılından itibaren üretilmeye başlanacak.Ancak isteğe göre dizel ve benzinli motor seçenekleri de motor skalasında yer alacak." diye konuştu. Peugeot'nun Paris'te 508 station vagonunu da tanıtması beklenmekte.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler