Mercedes'in en akıllısı

Yeni Mercedes Benz E Serisi Estate, altıncı jenerasyonuna kavuştu.

Stuttgart’ta yapılan dinamik tenis turnuvasında tanıtılan yeni E Serisi Estate, altıncı jenerasyonuyla daha da çekici bir tasarıma kavuşmuş. Mercedes’in kabin kullanımı açısından bu zaman kadar ürettiği en akıllı otomobil olan E Serisi Estate, toplam 1820 litrelik bir taşıma alanına sahip.

Ayrıca sınıfının en iyi baş mesafesi ve diz aralığına sahip olan E Serisi Estate, segmentinin referans modeli olmayı sürdürüyor. İsteğe bağlı olarak da arkada çocuklar için ayrı bir koltuk düzeni daha yapılabiliyor.

Avrupa’da başlangıç seviyesinde 2.0 litrelik dizel motor yer alıyor. Bu motor 194 HP güç ve 400 Nm tork üretebiliyor. Ortalama yakıt tüketimi ise fabrika verilerine göre 4.2 litre.  Daha fazla performans isteyenler içinse 3.0 litrelik dizel motor da yer alıyor. Bu motor 258 HP güç ve 620 Nm’lik torka sahip. 0’dan 100 km/s hızlanması ise sadece 6.2 saniye.

Mercedes E Serisi Estatein birde AMG versiyonu bulunuyor.  Mercedes-AMG E 43 4MATIC Estate’in 3.0 litrelik V6 çift turbolu motoru 401 HP güç üretiyor ve dört tekerlekten çekiş sistemine sahip.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler