Mercedes-Maybach G650 Landaulet ile arazide lüksün tanımı!

Mercedes-Benz G Serisi'nin yenilenmesine gün sayarken, Alman marka ikinci neslin vedasını Mercedes-Maybach G650 Landaulet ile kutluyor.

1979'dan beri yollarda olan ve artık klasikleşen Mercedes G Serisi, ikinci neslini geride bırakırken görkemli bir veda sunuyor. Üst düzey arazi koşullarında yol alabilecek G650 Landaulet zor koşullardaki yeteneğini lüks bir iç mekân ile birleştiriyor. Mercedes G Serisi'nin arazi, Maybach'ın lüks, AMG'nin de performansının harmanlandığı bu otomobilden yalnızca 99 adet üretilecek.

Mercedes-Maybach G650 Landaulet’in kaputunun altında AMG'nin çift turbo beslemeli 6,0 litrelik V12 motoru 630 bg güç ve 1000 Nm tork üretiyor. G63 6×6 ve G500 4×4² gibi devasa sabit akslar kullanılan araçta üç diferansiyel kilidi ve düşük oranlı arazi vites kutusuna yer verilmiş. 22 inçlik jantlara sahip otomobil, yerden 45 cm daha yüksekte konumlandırılmış.

İç mekânda katlanır masalara ve termal bardaklıkların bulunduğu arka kısımda koltuklar da Maybach-Mercedes S Sınıfı'ndan izler taşıyor. Ayrıca sıcak taş masajı gibi ultra lüks konfor özellikleri de yer alıyor.

Üç farklı tente rengine ve dört ayrı gövde rengine sahip G650 Landaulet Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

Mercedes-Benz fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler