Mercedes, En Çok Satan Modelinin Satışını Durdurdu!

Mercedes-Benz Türk'ün çok satan modeli C200d satışları Almanya'dan gelen talimatla ara verdi. Dizel C Sınıfı'nın Eylül'de gelecek makyajlı modelle birlikte geri döneceği dile getirildi.

Daimler, Alman Motorlu Taşıtlar Dairesi'nin egzoz emisyon ölçümlerinde ortaya çıkardığı yanıltıcı sonuçlar sebebiyle, Renault ortaklığı ile geliştirilip kompakt modellerde kullanılan 1.6 litre hacimli dizelmotorlu yaklaşık 600 bin aracını geri çağırmak ve stoktakilerin satışına ara vermek durumunda kaldı. Daimler geri çağırma ve yazılım güncelleştirmesinin kapsamını geniş tutarak, Mercedes-Benz Türk'ün de ilgili modelde sorun çözülene kadar satışı durdurmasını talep etmiş.

Euro 6d egzoz emisyon standartları sınır değerlerini aşan C200d BlueTec modeli, Eylül ayında satışına başlanacak yenilenen, makyajlı C Sınıfı gelene kadar bulunmayacak.  Mercedes-Benz Türk'ün en çok satan modellerinden C Sınıfı'nın C200d Bluetec stoğunun, geçmiş satış rakamlarına bakılarak 2-3 bin adedi bulabileceği tahmin edilmekte.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler