Mercedes-AMG Sayesinde 805 BG’lik Hibrit V8 Kesinleşti!

AMG GT Concept'te gördüğümüz üniteninde yol araçlarına taşınma ihtimali var.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe'un piyasaya girmesinden önce, vahşi bir konsept modeli ile önizlenmişti. 805 bg üreten 4.0 litrelik hibrit bir V8’e sahip otomobilin bu ünitesi artık AMG araçlarına taşınıyor. Mercedes-AMG patronu Tobias Moers, Digital Trends ile yaptığı röportajda hibrit V8 motorunun "bir gün" üretime geçeceğini doğruladı. Moers, ünitenin hangi araçlara güç vereceğini belirtmedi, oysaki mühendislerin şu anda bir üretim sürümü üzerinde çalıştığını belirtti.

Moers, “Belki geçen yıl Cenevre'deki GT konseptini hepimiz hatırlıyoruz, önünde bir V8 motor ve arka aksta bir elektrikli motor vardı. Şu anda her şey gelişim aşamasında. Bir gün üretime geçecek." ifadelerini kullandı. İddialara göre AMG, motorun ağırlığını azaltmak amacıyla kendi batarya paketini geliştirecekmiş. Firmanın bunun için karbon fiber kullanımına ağırlık vereceği öngörülüyor.

Moers, “Eğer elektrik gücü ile yol kat ediyorsanız özgürlük ve sessizlik güzel olabilir fakat biz hala işimizi tam anlamıyla bitirmedik. Elektrikle çalışan bir AMG için doğru sesin ne olabileceğini bulmak için şirketler, müzisyenler ve oyun çalışanları ile birlikte çok fazla araştırma yapıyoruz. Bu yolculuğa henüz son vermiyoruz, çok fazla veri topluyoruz." diyerek belirtti.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler