Mercedes AMG GT S Bomba Gibi Geliyor!

Mercedes-AMG ailesinin en yeni AMG GT otomobili Mercedes-AMG GT S Roadster, çok güçlü motoru ile otomobil tutkunlarının gözde modellerinden birisi olmayı amaçlıyor.

100 kilometreye sadece 3.7 saniyede çıkması beklenilen Mercedes-AMG GT S Roadster, azami hız olarak ise 308 kilometreye çıkabilecek. Göz alıcı otomobil AMG 4.0 litre V8 biturbo motor, 515 beygir gücü ve 670 Nm torkdeğerleri var.

7 ileri AMG SPEEDSHIFT DCT çift kavramalı şanzıman ile moror uyum içinde harekete geçiyor. Adaptif sönümleme sistemli AMG RIDE CONTROL spor süspansiyon ve elektronik kontrollü arka aks kilitleme diferansiyeli araçla standart gelmekte. Model, AMG GT Roadster ve AMG GT C Roadster arasında konumlanıyor. Öte yandan araç, selefinden daha fazla beygir gücü ve tork ile ayrılırken süspansiyonu ile de önde gidiyor. Araç, Yarış seçeneğinin de eklenmesiyle toplamda 5 farklı sürüş moduna sahip olduğunu da söylemek gerekir.

Mercedes-AMG GT S Roadster ile M manuel şanzıman modun devam ettiriliyor. Böylece isteyenlere direksiyon yanlarındaki pedallar üzerinden keyifli bir sürüş şansı veriyor. 6 pistonlu ön sabit ve arka tek pistonlu sabit kaliperlere sahip güçlü kompozit frenler standart. Frenlerde AMG harflerine sahip kırmızı tasarım da eksik değil. Seramik kompozit frenler ise kişiye bağlı.

Magnezyum, çelik ve alüminyum çerçeve ile destekli üç katmanlı kumaşotomobilin üstünü kapadığınızda güvenlik sağlıyor. LED ön farlar da standartken, önde 19 inç arkada 20 inç tekerlekler kullanılmakta. Standart MB-Tex el yapımı deri ve DINAMICA mikrofiber koltuklar için kişiselleştirme yapma şansınız var. AMG Silver Chrome paketi sunulan AMG GT S Roadster için birçok opsiyonel seçenek de veriliyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler