Mercedes 2017 Yeni Model Takvimini Duyurdu 2016-07-24

Mercedes-Benz’in yılın ilk yarısı ile ilgili yayınladığı raporunda 2017 yılında yollara çıkması planlanan yeni GLA Coupe ve pikap modeli ilgili yol haritası da yer alıyor. 2017 Mercedes GLA Coupe ve Pickup-Pikap Modelleri ne zaman gelecek?...

Geçen yıl muhtemel bir GLA Coupe modelinin 2019’da çıkacağı ve Mercedes’in en küçük crossover modelinin temel alınacağına dair bir duyum vardı. Mercedes’in yayınladığı takvime göre söylentinin doğru olduğu ve böyle bir modelin düşünülenden de çok daha önce geleceği ortaya çıktı. Model, Daimler tarafından bu hafta yayınlanan 2016 yılının ilk yarısı performans raporuna göre, GLA Coupe 2017 yılında çıkacak.

Ayrıca bu raporda Nissan Navara temelli pikap kamyonet modelinin “GLT” adını alacağı ve 2017’de piyasaya çıkacağı da kaydedilmiş. 2017’de çıkartılması planlanan diğer modeller arasında Audi A6 allroad ile rekabet edecek E-Class/E-Sınıfı All Terrain, E-Class/E-sınıfı Coupe, E-Class/E-Sınıfı Cabrio ve güncellenmiş S-Class/S-sınıfı da var.

Bu modellerle birlikte, AMG GT için “AMG GT C Roadster” adıyla üstü açık bir versiyon çıkartılacak. Ayrıca, bir GT C Coupe versiyonu da çıkacak ancak buradaki “C” ne anlama geldiği henüz netlik kazanmış değil. Mercedes-AMG GT’nin yeni versiyonlarını kapsıyor ve bu “C” modeli büyük ihtimalle coupe veya cabrio seçeneklerden birisi olacak.

Smart tarafında ise 2017’de elektrikli Cabrio ve ForFour modelleri piyasaya çıkacak, ayrıca 2016 yılı içinde ForTwo Coupe elektrikli otomobil de piyasada olacak.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler