Makyajlı Yeni Citroen C-Elysée 2017 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Citroën’in Türkiye’de en fazla satış gerçekleştirdiği modeli olan B sınıfı sedan C-Elysée, yenilenerek bayilerdeki yerini aldı. Markanın 2012 yılından bu yana 400 bin adet sattığı Citroen C-Elysée, oldukça kapsamlı bir yenilenme geçirdi. Yeni CITROËN C-ELYSÉE 2017 fiyat listesi ve özellikleri…

Sınıfının en geniş arka koltuk mesafesini sunan C-Elysée’de, Citroën Advanced Comfort Programı çerçevesinde koltukların ergonomisi ve süspansiyonlar da iyileştirildi.

  • Citroën’in Türkiye pazarında en fazla satılan binek otomobili C-Elysée, segmentinin en uygun kullanım maliyetlerinden birini sunmaya devam ediyor.
  • Citroën dünyasında C-Elysée modelinin en çok satıldığı Avrupa ülkesi Türkiye.
  • Yeni Citroen C-Elysée, Türkiye’nin yol ve iklim koşulları için dayanıklı, yüksek konfor sunan, düşük yakıt tüketimi sağlayan en uygun otomobillerden biri olmayı sürdürüyor.
  • Yeni Citroen C-Elysée, segmentinin en iyi arka koltuk mesafesini sunuyor.
  • 1.6 e-HDi 92 beygir dizel ve 1.2 Puretech 82 beygir benzinli motor seçenekleri mevcut.
  • Shine donanım paketinde mirror screen 7 inch dokunmatik ekran gibi üst donanım özellikleri yer alıyor.

Citroën, 2012’den günümüze tüm dünyada 400.000 adedi aşkın satış rakamıyla büyük bir başarıya imza atan C-Elysée’yi yeniledi. 46 bin adedi aşkın satış rakamıyla, markanın Türkiye pazarındaki en popüler modeli olan C-Elysée, yeni ön tampon ve ızgarası, üç boyutlu arka LED far grubu, 3 boyutlu 16 inch jantları ve yeni gövde renkleriyle daha prestijli bir dış görünüme sahip oldu. İç mekanda ise Car Play özellikli mirror screen 7 inch dokunmatik ekrana sahip olan Yeni Citroen C-Elysée, günümüzün teknolojik beklentilerini akıllı telefonların araç ile entegre edilebilmesini sağlayarak karşılıyor. Üç farklı donanım (Live, Feel, Shine) ve iki motor (1.6 e-HDi 92 HP dizel ve 1.2 Puretech 82 HP benzinli) seçeneğine sahip olan Yeni Citroën C-Elysée’nin fiyatı 59.500 TL’den başlıyor.

Tasarımı modernize edildi

Yeni Citroën C-Elysée 2017, yeni ön tampona, yeni farlara, farlara kadar uzanan yeni bir radyatör ızgarasına kavuştu. Araca daha modern ve statü kazandıran yeni ön tasarımda LED teknolojili gündüz farları tamponun altında yerleştirilerek karakteristik bir ifade yaratıldı. Yeni Citroën C-Elysée’nin ön sis farlarının çerçevelerinde C formunda krom detaylar eklendi. Aracın arkasında, Citroën’in tüm modellerinde kullanılan ve daha parlak ışık içeren 3D görünümlü stop lambaları kullanılmaya başlandı. Donanım seviyesine göre 3D görünümlü jant kapakları ya da 16 inçlik “San Diego” alaşımlı jant seçenekleri Citroën C-Elysée 2017’nin yenilikleri arasında yer alıyor. Citroën C-Elysée’de yeni gövde renkleri olan Lapis Mavi ve Çelik Gri renk seçenekleri sunulmaya başlandı. Araçta toplam altı renk seçeneği sunuluyor.

Teknoloji ile konforu birleştiren iç mekan

Yeni Citroën C-Elysée’nin kabininde, markanın kendini kanıtlamış olan konfor seviyesi daha da geliştirildi. Citroën Advanced Comfort Programı kapsamında ele alınan yeni iç kabinde segmentinin en iyi arka koltuk yaşam alanı sunuluyor. Yeni C-Elysée, 506 litrelik bagaj hacmi ile de iddiasını sürdürüyor. Citroën C-Elysée’nin Shine donanımında, 2/3’e 1/3 oranında, asitmetrik olarak katlanabilen arka koltuk sırtlıklarında, üç adet çıkartılabilen ve aynı zamanda ayarlanabilir koltuk başlığı, yeni grafikler ve beyaz kadraja sahip gösterge tablosu kullanımı, yenilikler arasında sunuluyor. Feel donanım seviyesindeki kokpitte ise Tungsten yerine “Gümüş Mat” kaplamalara yer verildi.

Yeni Citroën C-Elysée 2017, dokunmatik tablet özellikleri gösteren multimedya sistemi “Mirror Screen” ile de satın alınabiliyor. Mirror Screen donanımı, Apple CarPlay ve Mirror Link ile uyumlu yapısıyla akıllı telefonlar ile entegrasyonu sağlıyor. Telefon üzerinden ses tanıma ve komut özelliğini de barındıran sistem, bağlantı kurulan cihazlardaki parçaları da çalabiliyor. Telefonda kişiler listesine ulaşım ve geri arama imkânı da sunan multimedya sistemine direksiyon üzerinden de kumanda edilebiliyor.

Üç farklı donanım seviyesi ve iki motor seçeneği

2017 Citroën C-Elysée’ nin yeni isimlendirmeye kavuşan donanım seviyelerinde yepyeni üst sınıf özellikler sunuluyor. Başlangıç seviyesi donanımı olan “Live”a, elektrikli yan aynalar, elektrikli arka camlar, ayrı göstergeli radyo/CD/MP3/Bluetooth ve USB özellikli müzik sistemi eklendi. Orta donanım seviyesi olan “Feel”de arka park sensörü, 16 inçlik jantlar ve 3D görünümlü jant kapakları yeni eklenen özelliklerden. En üst donanım seviyesi olan “Shine”da ise 16 inçlik alüminyum jantlar, 7 inçlik kapasitif dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, bluetooth/USB/Mirror Link/AUX ve Wifi isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor.

Yeni 2017 Citroën C-Elysée’de bir benzinli bir de dizel motor seçeneği bulunuyor. 1.6 e-HDi motor 92 bg güç ve 230 Nm tork sunuyor. Ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 4.1 litre olan aracın emisyon değeri 108 g/km. Yeni 2017 Citroën C-Elysée 1.2 Puretech ise 82 bg güç ve 117 Nm değerlerine sahip. Ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 4.9 litre olan aracın emisyon değeri 114 g/km.

Yeni Citroen C-Elysee 2017 Fiyat Listesi:

Citroen C-Elysee 2017 Fiyat Listesi:
MODELMOTORYAKIT TIPIVITES TIPI2017 ANAHTAR TESLIM SATIS FIYATI
YENI CITROEN C ELYSEE LIVE1.6 HDi 92HP M/TDIZELDUZ VITES69.400 TL
YENI CITROEN C ELYSEE FEEL1.6 HDI M/TDIZELDUZ VITES69.300 TL
YENI CITROEN C ELYSEE SHINE1.6 HDi 92HP M/TDIZELDUZ VITES72.000 TL
Yeni Citroen C3 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Citroen C4 Cactus 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Citroen fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…

 Yorum

1 Yorum

Recep 2018-05-05 12:17:44

Alinabilir
Benzer Haberler