LEXUS’UN KOMPAKT LÜKS HİBRİT MODELİ: LEXUS CT 200H

Dünyanın en geniş hibrit ürün gamına sahip Lexus markası, lüks hibrit modeli CT 200h ile Lexus lüksüne ulaşmanın farklı bir yolunu daha sunuyor.

Dünyanın en geniş hibrit ürün gamına sahip Lexus markası, lüks hibrit modeli CT 200h ile Lexus lüksüne ulaşmanın farklı bir yolunu daha sunuyor. Dünyanın ilk kompakt lüks hibrit otomobili olan Lexus CT 200h, tasarımıyla ve sürüş özellikleriyle öne çıkıyor. Her Lexus modelinde olduğu gibi CT’nin kabini içinde de Takumi ustalarının dokunuşlarını ve detaylara verdiği önem hemen hissediliyor. Lexus markasının kendine özgü tasarım dilini taşıyan CT’de, kaliteli malzemelere, sürüş zevkini artıracak 13 hoparlörlü Mark Levinson müzik sistemi ve Lexus Premium Navigasyon gibi özellikler de bulunuyor.

Hem benzinli hem de elektrikli motora sahip hibrit CT, düşük yakıt tüketimi ve sportif sürüşü bir arada sunuyor. 1798 cc’lik benzinli motoru 136 bg ve 142 Nm tork üretiyor. Sadece 82 g/km CO2 emisyonuna sahip CT’nin yakıt tüketimi de 100 km’de 4.1 lt olarak dikkat çekiyor. Lexus’un CT modeli, istendiğinde Elektrikli Araç (EV) modunda yakıt tüketmeden sıfır emisyonla da kullanılabiliyor.

Lexus markasının genç kullanıcıları hedefleyen modeli CT, heyecan verici sürüş tarzını son teknolojiyle ve lüks kabinle birleştiriyor. Dikkat çekici bir ön ve arka tasarıma sahip olan CT 200h’nin kabini de ilgi çekmeyi başarıyor. Sınıfının en iyi iç mekanlarından birini sunan CT, yüksek kaliteli malzemelere, zengin detaylara sahip yüzeylere, çekici ve kullanışlı bir orta konsola sahip. Aynı zamanda CT, yeni 10.3 inç’lik multimedya ekranıyla da tercih edilebiliyor. CT 200h daha sportif tarza sahip F Sport versiyonuyla da satın alınabiliyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler