Lamborghini'nin Hibrit Süper Otomobili Tanıtılmış Olabilir...

Söylentiler kapalı kapılar ardında tanıtılan modelin Terzo Millennio konseptine benzediğini ifade etmekte.

Lamborghini, ilk hibrit üretim modeli olacak süper otomobilini kapalı kapılar ardında tanıtmaya başlamış. TheSuperCarBlog.com'a konuşan ismi verilmeyen muhbir, aracın henüz LB48H ismini taşıdığını ve daha önce tanıtılan Terzo Millennio konseptine benzediğini açıkladı. İtalyan üretici bu modelden sadece 67 adet üretmeyi planlarken, bu araçların her birini 2.5 milyon dolardan satışa sunmayı hedeflemekte.

Henüz hakkında bir bilgi olmamasına rağmen aracın detaylarının sızması mümkün. Anonim muhbire göre araç New York'ta ya da Tokyo'da düzenlenecek organizasyonlardan birinde ortaya çıkabilir. Lamborghini'nin AR&GE Bölümü Başkanı Maurizio Reggiani şimdiden hibrit bir hiper otomobilden beklentilerini paylaştı. Ortadan motorlu olacak araç V12'si ile geçmişe olan bağlılığını kanıtlarken, elektrikli motoru kendisinin daha yüksek süratlere çıkmasına yardımcı olacak. Bu kurulumu sadece tek kavramalı şanzıman tamamlayabilecekmiş.

Lamborghini hibrit otomobilleri daha iyi sesler çıkarabilen ve emisyon kurallarına uyabilen makineler olarak görüyor. Ayrıca elektriklendirme araçlara ekstra bir güç sağlıyor. Reggiani Nisan ayında şu ifadeleri kullanmıştı: "Bence tamamen elektrikli bir Lamborghini için 2026'ya kadar beklememiz gerekiyor. Hibrit bunun için bir başlangıç olacak." Yönetici daha sonra verdiği demeçlerde batarya teknolojisinin henüz bir süper EV üretmek için yeterli olmadığını belirtmiş.

Lamborghini'nin Terzo Millennio konsepti seçimi oldukça mantıklı görünüyor zira aracın kendisi gelecekten fırlamış gibi duruyor. 3. Milenyum adına gelen aracı tasarlayan ekip, bilim kurgu öğelerini hayal ederek karbon fiber nanotüpler tasarlamıştı. Firma, coupe modelin her tekerine birer elektrikli motor yerleştirileceğini belirtiyordu.  Aracın olağanüstü teknolojisinin kırık veya çatlakları tespit edebileceğini belirten firma, bu hasarları "kendi kendine" onarabileceğini iddia ediyordu. Reggiani "Bazı parçaların üretime yakın olduğunu söyleyebilirim" ifadelerini kullanarak potansiyel alıcılar arasında heyecan yarattı.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler