Lada Vesta Hatchback geliyor 2016-05-12

Otomobil dünyasında Lada Vesta sedan modelinin ardından Lada Vesta Hatchback heyecanı yaşanıyor. 

Otomobil dünyasında Lada Vesta sedan modelinin ardından Lada Vesta Hatchback heyecanı yaşanıyor. Ortaya çıkan yeni bilgilerle birlikte büyük bir merakla beklenmekte olan Lada Vesta Hatchback modelinin ne zaman yollara çıkacağı açıklandı. 

Lada Vesta Sedan Avrupa Satışlarında Son Durum

Bilindiği üzere Lada Vesta sedna modeli dünya genelinde büyük bir yankı uyandırmıştı. Mevcut olarak Rusya'da satışta olan aracın diğer ülkelerdeki satışlarının ise önümüzdeki yıl başlayacağı tahmin ediliyor. Hatırlanacağı üzere ilk olarak 2015 yılında gün yüzüne çıkarılan sedan versiyonuyla birlikte hatchback versiyonunun da satışa sunulacağı açıklanmış fakat detaylı bir açıklama yapılmamıştı. 

Lada Vesta özellik

Son gelen bilgilerle birlikte aracın 2017 yılında yollara çıkacağı açıklandı. Beklenildiği üzere Lada Vesta Hatchback modelinin tasarımı da sedan modelle büyük bir benzerlik taşıyacak. 

Lada Vesta 2016 Fiyat Listesi için tıklayın 

Lada Vesta Hatchback Motor Seçenekleri

Tasarım konusunda olduğu gibi Lada Vesta Hatchback modelinde yer alacak motor seçeneklerinin de sedan versiyonuyla aynı olması bekleniyor. 1.6 litre hacminde benzinli motor kullanılacak olup 87 HP ile 106 HP güç seçenekleriyle tercih edilebileceği belirtiliyor. Şanzıman seçeneklerinde ise hem manuel hem de otomatik şanzımanlar yer alacak.

Lada’nın bu yıl içinde ülkemizde piyasaya sunacağını duyurduğu yeni Vesta modeli halen merakla beklenirken Hatchback kasasının da geleceği duyuruldu. Sedan modelinin oldukça uygun fiyatlara sahip olacağı duyurulan Lada Vesta’nın Hatchback versiyonunun da geleceği duyuruldu.

Lada Vesta’nın hatchback kasasının geliş tarihi olarak 2017 yılının sonları gösterildi. Sedan kasasına göre oldukça farklı bağaj kapağı ve stop lambalarına sahip olan Vesta Hatchback oldukça şık bir görünüme sahip.

Kaputunun altında sedan kasada yer alan 1.6 litrelik motorlara sahip olacak olan Vesta Hatchback 87 hp ve 106 hp güç sunacak. Otomatik vites seçeneğinin henüz belli olmadığı Vesta Hatchback’te 5 ileri manuel şanzıman seçeneği yer alacak.

Lada Vesta’nın hatchback kasasından sonra crossover kasasının da geleceği duyuruldu. Lada Vesta Crossover’ın  25 Eylül 2016’da tanıtımı yapılacağı da açıklandı.

Lada Vesta serisinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Oldukça ucuz fiyatlara sahip olan Lada Vesta’lar siyasi ilişkilerin düzeltilmesi ile ülkemizde satışa sunulabilir.

 

 

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler