Lada Vesta geliyor... İşte Lada Vesta'nın fiyatı 2016-05-06

Lada’nın bu yıl içinde ülkemizde piyasaya sunacağını duyurduğu yeni Vesta modeli halen merakla beklenirken Hatchback kasasının da geleceği duyuruldu.

Lada’nın bu yıl içinde ülkemizde piyasaya sunacağını duyurduğu yeni Vesta modeli halen merakla beklenirken Hatchback kasasının da geleceği duyuruldu. Sedan modelinin oldukça uygun fiyatlara sahip olacağı duyurulan Lada Vesta’nın Hatchback versiyonunun da geleceği duyuruldu.

Lada Vesta’nın hatchback kasasının geliş tarihi olarak 2017 yılının sonları gösterildi. Sedan kasasına göre oldukça farklı bağaj kapağı ve stop lambalarına sahip olan Vesta Hatchback oldukça şık bir görünüme sahip.

 
Kaputunun altında sedan kasada yer alan 1.6 litrelik motorlara sahip olacak olan Vesta Hatchback 87 hp ve 106 hp güç sunacak. Otomatik vites seçeneğinin henüz belli olmadığı Vesta Hatchback’te 5 ileri manuel şanzıman seçeneği yer alacak.

Lada Vesta’nın hatchback kasasından sonra crossover kasasının da geleceği duyuruldu. Lada Vesta Crossover’ın  25 Eylül 2016’da tanıtımı yapılacağı da açıklandı.

Lada Vesta serisinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Oldukça ucuz fiyatlara sahip olan Lada Vesta’lar siyasi ilişkilerin düzeltilmesi ile ülkemizde satışa sunulabilir.

 

Yeni Lada Vesta'nın fiyatı ne olacak? 

Vesta’nın kalitesinin dünya standartlarında olduğunu belirten Putin, fiyat açısından ciddi avantaja dikkat çekti. AvtoVaz, Lada Vesta’nın seri üretimine Eylül 2015’de başladı.
2015 sonuna kadar 6 bin, gelecek yıl ise 70 bin araç üretilmesi planlanıyor. Rusya’da 495 bin- 600 bin ruble (10 bin dolar) satışa sunulması planlanan araçlar, Türkiye’de de 27-30 bin TL arasında bir fiyatla müşteriye ulaşacak.Yorum

1 Yorum

2016-10-22 12:52:40

Benzer Haberler