İşte Yeni Koleos 2016-04-30

Renault Kaleos 2017 model çok iddialı... Yeni Kaleos'un özellikleri ve fiyatı

Renault, yeni SUV modeli Koleos’u baştan aşağı yeniledi. Yeni Koleos 2016 Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıktı.

Güçlü, kaslı dış hatları ve dört tekerlekten çekiş teknolojisi ile dikkat çeken Koleos 231 mm’lik zemin yüksekliği sayesinde her türlü arazide sürüş kabiliyeti sunuyor. Talisman’dan esinlenen tasarımı ile Yeni Koleos,  Renault’nun crossover (Espace), D Sedan modeli  (Talisman) ve  station wagon versiyonundan oluşan lüks sınıfı serisini tamamlıyor. Yeni Koleos’un satışları 2016’nın üçüncü çeyreğinde Avustralya, Türkiye, Körfez ülkeleri ve bazı Latin Amerika ülkelerinde başlayacak. 2016’nın sonuna doğru ise Çin’de, ardından 2017 yılı başında Rusya ve Avrupa’da satışa sunulacak.

TAM BİR RENAULT

Renault Tasarım Direktörü Laurens Den Acker yeni Koleos ile ilgili şunları söyledi: “Yeni Koleos, Renault ürün gamının 2012 yılında Yeni Clio ile başlayan Tasarım Rönesans’ını tamamlıyor. Bir tasarımcı olarak, sadece zarif olmakla kalmayıp aynı zamanda modern ve dinamik bir SUV geliştirmeyi arzuladık. Bu hedefimize ulaşabilmek için genelde SUV araçlarla özdeşleştirilen belirli özellikleri doğrudan kullanmak istemedik. Bunun yerine, güçlü, yatay çizgiler, kaslı çamurluklar ve yerden yüksekliği sayesinde segmentin bilinen yönlerini vurgulamayı tercih ettik. Sonuç olarak da yeni Koleos içsel bir gücü yayıyor. Onun her santimetresi tam bir SUV ve her ayrıntısı tam bir Renault.”

YÜKSEK SÜRÜŞ POZİSYONU

Yeni Koleos, SUV segmentinin bütün tasarım özelliklerini barındırıyor.  Den Acker tarafından geliştirilen Renault tasarım stratejisini yansıtan Yeni Koleos, sağlamlık ve macera ruhunu temsil eden ‘EXPLORE’ (keşfet) tasarım unsuru ile özdeşleştiriliyor. Renault tasarımcıları Yeni Koleos’un güçlü ve kaslı hatlarını tasarlarken bu yaklaşımdan esinlendi. Geleneksel bir sedan otomobil ile kıyaslandığında yeni Koleos’un sahip olduğu yüksek sürüş pozisyonu 150 mm daha fazla.

TERCİHLİ 4 ÇEKER

Yeni Koleos’un all mode 4x4-i teknolojisi, sahip olduğu özellikleri, Renault Nissan İttifakı’nın dünya çapında kullanılan milyonlarca aracında kanıtlandı. Bu dört tekerlekten çekiş sistemi direksiyon simidinin solunda yer alan ve 2WD (ön tekerlekten çekiş) ile 4WD AUTO modları arasında seçim yapılmasına imkân veren bir tuş sayesinde kolayca kullanılabiliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemi, motorun torkunu ön ve arka tekerlekler arasında otomatik biçimde dağıtıyor.

130 beygir ile 175 beygir arasında değişen 3 benzinli ve iki dizel motor seçeneği ile satışa sunulacak olan 2017 Renault Koleos, manuel ya da otomatik vites ile satın alınabilecek.

2017 Renault Koleos Ne Zaman Türkiye'de?

2017 Renault Koleos, 2016'nın üçüncü çeyreğinde yani sonbahar mevsiminde Türkiye'de satışa sunulacak.2017 Renault Koleos'un fiyatları henüz açıklanmadı fakat tahminlerimize göre 80.000-85.000 civarlarından alıcı bulacak.

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler