İşte Yeni 2018 Aston Martin Vanquish S Volante!

Bugüne kadar üretilmiş 600 bg güce sahip en seksi convertible 2018 Aston Martin Vanquish S Volante tanıtıldı, işte özellikleri…

Aston Martin, rüya gibi görünen yeni Vanquish S Volante'yi tanıttı. Hâlihazırda oldukça güzel olan normal Volante ve Vanquish coupe'yi temel alan Volante S, bu zaten mükemmel olan formüle birkaç yenilik katmış.

Vanquish S Volante’nin kaputun altında, Aston Martin yelpazesindeki modellerde görülen 6.0 litrelik V12 motor yer alıyor. Avrupa'da bu güç ünitesi, standart Vanquish Volante'den farklı olarak 600 beygir güç üretecek şekilde ayarlanmış. Avrupa dışındaki pazarlarda Volante S, kardeşi gibi 580 beygir üretecek.

Motor gücü 600 beygire çıkınca 0-100 km/s hızlanması ve maksimum sürat değerleri biraz daha iyileşmiş - 3.8 saniye ve 317 km/s'e karşılık 3.5 saniye ve 323 km/s olmuş. Normal Volante'den 20 beygir daha güçlü olan motora iyileştirilmiş 8 ileri Touchtronic II şanzıman, dört egzoz çıkışı ve elden geçirilmiş emme manifoldu eşlik ediyor. İngiliz marka, bu sayede aracın "aralıksız güç aktarımı" sunduğunu söylüyor.

Gövdenin alüminyum ve karbon fiber malzemeden üretilmesi sayesinde aracın boş ağırlığı 1,739 kg'da tutulmuş. Dağılım oranı ise yüzde 51 ön, yüzde 49 arka şeklinde. Yenilenen karbon fiber ön splitter ve arka difüzör, yüksek hızlarda kararlılık sunmanın yanı sıra aracın efsanevi tasarımını daha da ön plana çıkarıyor.

Aston Martin Vanquish S Volante’de çapı 20 inç olan, 10 kollu siyah alaşım jantlar, karbon fiber ön splitter, difüzör, yan marşpiyeller ve Alkantara koltukların tamamı standart olarak sunuluyor. Aston Martin, ekstra ücret karşılığında müşterilere dört farklı jant tasarımı arasından seçim yapma şansı, "modern" renk paleti ve yan aynalarda, yan profil kaplamalarında ve dış kapı kolunda karbon fiber malzeme gibi donanımlar sunuyor.

Aston Martin fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler