İşte yeni 2017 Honda Civic Hatchback

Honda, bir sonraki Civic Hatchback modelinin prototipini gelecek ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl içinde yeni Civic sedan ve coupe versiyonlarını tanıtan Honda, şimdi de Avrupa’da 2017 başında satışa çıkarılması planlanan Civic Hatchback modelininin prototipini sahneye çıkaracak. A.B.D dahil bir çok ülkeye ihraç edilecek olan Hatchback model, İngiltere’nin Swindon kasabasında üretilecek.

Şimdilik sadece arkadan çekilmiş bir görüntüsü sızan Hatchback prototipinin yeni Civic sedan ve coupe’nin çizgilerini yansıttığını söyleyebiliriz. Model tasarımında ön plana çıkmış büyük bir tampon, ortaya yerleştirilmiş çift egsoz ve tavana entegre edilmiş her iki tarafta da şık gözüken spoilerler araca sportfilik katmış. Diğer iki yeni modeldeki boomerang şeklindeki arka farların Hatchback’teki yorumu tam puanı hak ediyor.

Honda’nın daha önce paylaştığı 2017 Civic Euro özellikleri doğrultusunda Hatchback modelin yeni turboşarjlı, 3 silindirli 1.0 litrelik motoru giriş seviyesinde kullanması bekleniyor. Bu motorun 127 HP ve 200 NM tork üretmesi ve 6 vitesli manuel seçeneği ile kullanılması planlanıyor.

Bunun bir üst seviyesi ise A.B.D.’de ki Civic’lerde kullanılan 1.5 litrelik motor olacak.  Bu motorun ilerleyen zamanlarda CVT otomatik şanzıman ile sunulması bekleniyor ancak ilk etapta 6 ileri vites manuel olarak pazara çıkacak.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler