İşte Yeni 2017 Ford Fiesta! Fiyat ve Yorum

Ford, 2017 Ford Fiesta modelinin dünya prömiyerini Almanya’da düzenlenen "Go Further" etkinliğinde gerçekleştirdi. Yeni 2017 Ford Fiesta özellikleri ve fiyat tahmini…

Ford Avrupa, Orta Doğu ve Afrika CEO’su Jim Farley, etkinlikte Ford Motor Company başkanı ve CEO'su Mark Fields'la birlikte yeni jenerasyon Fiesta'nın dört farklı üretim versiyonunu izleyicilere tanıttı. Ford Fiesta'nın da evi olan şirketin Köln Niehl üretim fabrikasında 2500 bayi, çalışanlar ve medya mensupları etkinliğe katıldı.

Farley, yaptığı açıklamada "4 yıl önceki Go Further etkinliğinde Ford, Avrupa'da büyük ürünler ve yeni teknolojilerle daha yalın, daha akıllı bir iş stratejisi sözü verdi ve çalışanlarımızın yetenekleri, yaratıcılıkları ve tutkuları ile bu sözün gereğini yerine getirdik" dedi, ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni bir SUV serisi yarattık, Focus RS ve Ford Mustang ile performans otomobili segmentinde güçlendik ve ödüllü ticari taşıtlar serimizle işimizi daha da sağlamlaştırdık. Ayrıca, 1.0 lt. EcoBoost motorumuzla kompakt motorların standartlarını yeniden belirleyerek çığır açtık. Bunlar yeni jenerasyon Fiesta’ya giden yolu hazırladı”.

Ford, yeni jenerasyon Fiesta'nın 4 farklı üretim versiyonunu tanıttı: Şık Fiesta Titanium, performans odaklı Fiesta ST-Line, lüks Fiesta Vignale ve Fiesta Active crossover.