İşte Makyajlı BMW 2 Serisi 2018 – Fiyat Belli Oldu!

BMW, 2018 model yılı için iki kompakt SUV otomobili 2 Serisi Active Tourer ve 2 Serisi Gran Tourer’ ı makyajladı. 2018 BMW 2-Serisi Active Tourer 216d fiyat etiketi 34.992 dolardan başlıyor.

Makyaj operasyonu geçiren BMW 2 Serisi modelleri mevcut modellere kıyasla bazı mütevazı stil değişikliklerine sahip. Güncellemeler arasında daha büyük böbrek biçimli ön panjur, ön kısımda daha fazla hava girişi, yeni LED sis lambaları ve her iki uçta yeni farlar yer alıyor.

Makyajlı BMW 2 Serisi 2018 model yılını almak isteyenler yeni Jucaro Beige ve Sunset Orange de dahil 13 farklı renk seçeneğinden birisini tercih edebilecek. Bunlara ek olarak 6 farklı tasarımla, 16 – 19 inç arası boyutlarda hafif alaşım jant seçenekleri sunuluyor.

İç mekânda daha uzun koltuk minderleri ön koltukları daha konforlu hale getiriyor. Kumaş, kumaş/Sensatec, Alcantara ve Dakota deri gibi farklı kombinasyonlarla pek çok farklı seçenek sunuluyor.

BMW ConnectedDrive servisleri ve en son nesil navigasyona sahip, ses kontrollü, dokunmatik ara yüzlü iDrive multimedya sistemi iç kabinde dikkat çeken diğer özelliklerden.

BMW ayrıca iki modelin de ön konsollarını daha sürücü odaklı hale getirdi ve orta konsolu sürücüye doğru çevirdi. Bunun yanı sıra 7 vitesli çift debriyajlı şanzıman ya da 8 vitesli otomatik şanzımana sahip modellerde yeni elektronik vites kolu bulunuyor.

BMW 2 Serisi 2018 modellerinin benzinli ve dizel motorlarında farklı güncellemeler yapılmış. Yakıt verimliliği açısından geliştirilen motorların güç çıkışları 107 bg ve 228 bg arasında değişiyor. Motorların CO2 emisyon değerleri de azaltılmış. Bu değerler modele göre CO2 emisyonu 112 – 147 gr/km arasında değişiyor. Ayrıca tüm dizel üniteler partikül filtresi ile geliyor. 4 silindirli benzinli motorlarda iki turboşarj yer alıyor.

2018 BMW 2 Serisi Active Tourer 255XE iPerformance PHEV versiyonu 221 bg güç çıkışı ve 385 Nm tork ile sunuluyor. Araç 6.7 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza çıkabiliyor. Elektrikli sürüş menzili ise 41 km’den 45 km’ye çıkartılmış.

Sürüş yardım sistemleri arasında yer alan Trafik Sıkışıklığı Asistanı ve Aktif Seyir Kontrolü opsiyonel Driving Assistant Plus paketi yer alıyor.