İşte Gökhan Töre'nin süper arabası, Aston Martin DB9 GT Bond Edition

Beşiktaş'ın yıldız oyuncusu Gökhan Töre'nin yeni arabası Aston Martin DB9 GT Bond Edition dudak uçuklattı

Beşiktaş'lı Gökhan Töre yeni arabasıyla adından yine söz ettirdi. Milli futbolcu geçen yıl 900 bin TL'ye aldığı Mercedes AMG GT ile dikkatleri üzerine çekmişti. Gökhan Töre yakın zamanda yeni bir araba satın aldı: Aston Martin DB9 GT Bond Edition

Töre'nin aldığı bu otomobilden dünyada sadece 150 adet var. Milli oyuncu, geçen yıl 900 bin lira ödeyip Mercedes-Benz'in en gözde otomobillerinden biri olan AMG GT modelini satın almıştı. Gökhan Töre'nin şimdi kullandığı bir arabası var ki, gerçekten özel mi özel…

Yıldız futbolcu DB9 GT Bond Edition; lüks İngiliz markası Aston Martin'in 'James Bond'un son filmi 'Spectre' için yarattığı ve sadece 150 adet ürettiği DB9 GT Bond Edition modelinden birinin sahibi oldu. Töre'nin Aston Martin DB9 GT Bond Edition'ın direksiyonuna geçmesinin maliyeti 565 bin Euro oldu. Milli futbolcuya bu müthiş araba için galerici Mustafa Akan arıcılık etti ve Almanya'dan getirtti. 1'den 150'ye kadar hepsi numaralı olan bu özel araçların 39 numaralı sahibi Gökhan Töre'nin olduğu belirtildi. 

 

Aston Martin DB9 GT Bond Edition özellikleri: 

Aston Martin DB9 GT Bond Edition gerçekten son derece özel bir araç. Rengi dahi kendine özgü “Spectre Silver” özel olarak Aston Martin’in DB9 GT Bond Edition’u için üretilmiş.  Keza içinde de yine bu modele has Obsidian Black olarak tasarlanmış.  Kapı altlarında ve pek çok ince detayda 007’ye özel logo kullanımları dikkat çekiyor. Yine bu noktada Türkiye’de yalnızca 1 adet satılacak bu araç için özellikle banttan çıkan ve İstanbul’u simgeleyen 34. Araç getirtirmiş. Araçın kapı altlarında da yine banttan çıkan 34. Araç olduğu özellikle vurgulanmış. Bond Edition’un Jantları da özel üretim, 10 kollu Titanium jantlar zaten olağan dışı bu arabaya extra bir tarz katıyor.  Koltuk ve Tavanda kullanılan desen ve dikişlerde yine bu arabaya özgü olarak tasarlanmış tamamı el işçiliği ile yapılmış.  Arka koltukların tam ortasında aracın Jamesbond edition olduğunu bellirten bir logo derinlikli olarak çok özel bir şekilde işlenmiş.

Biraz da teknik özellikleri bakacak olursak Aston Martin DB9 GT Bond Edition 540 BG gücünde. Normal DB9 versiyonları 517 BG. Yalnız Bond Edition’a istinaden beygir gücü 23 BG arttırılmış.  Yapılan ölçümlerde 0-100km 4,5 sn çıktığı ölçümlenmiş. Çıktığı maksimum hız 290 km/s. Aracın nerdeyse %80 yakını el işçiliği ile üretilmiş.  Motoru V12 6.000 motor. Aracın Ön alt tarafı komple karbon olarak tasarlanmış.  Her Aston Martin aracında da olduğu üzere DB9 GT Bond Edition’da da özel bir şemsiyelik bölümü ve şemsiyesi de bagaj kısmında yer alıyor.

Aston Martin DB9 GT Bond Edition yurt dışı satış fiyatı 180.000 Euro civarında Türkiye’de ise vergiler ve diğer giderlerle birlikte Satış Fiyatı 538.942 Euro.

Aslında Film’de DB10 kullanılmış.  Ancak Aston Martin Film’de özel olarak ürettiği ve dünyada yalnızca 150 adet tasarlanan bu araçları Aston Martin DB9 GT Bond Edition satışa çıkartmış.

 

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler