İşte 8 kişilik 2018 Subaru Ascent SUV

Subaru' nun üç koltuklu SUV modeli Ascent nihayet tanıtıldı. Güçlü bir tasarıma ve yeni, 2.4 litre hacimli turbo boxer motora sahip araç segmentinde rekabetçi olmak için gereken özellikleri taşıyor.

Japon üreticinin en büyük araç olma unvanına sahip Subaru Ascent' in tasarımında Forester' ın izleri var ancak daha büyük çizgiler, daha sağlam ve oturaklı duruşu desteklemiş. Toplam uzunluğu 4,998 mm olan Ascent, bu alanda Ford Explorer' dan 5.2 cm kadar kısa olsa da 2,890 mm'lik aks aralığı ile rakibinden 25.4 mm kadar önde. Impreza ve XV' ye ev sahipliği yapan Subaru Global Platform' un revize edilmiş versiyonundan çıkan Ascent, bu sayede kabininde ses, titreşim ve darbelere karşı daha iyi yalıtım sunabiliyor.

Kaputun altında yer alan doğrudan enjeksiyonlu, turbo beslemeli ve dört silindirli -yeni- 2.4 litrelik boxer motoru 260 bg ve 375 Nm güç üretebiliyor ve CVT şanzıman ile kombine edilmiş. Markanın ünlü sürekli 4 tekerlekten çekiş sistemiyle sunulan Subaru Ascent, tıpkı XV gibi aktif tork yönlendirme özelliğine sahip.

Yeni Subaru Ascent modelinde EyeSight sürüş destek sistemi ve üç bölgeli otomatik klima dâhil olmak üzere birçok donanımı standart olarak sunuluyor. Arka merkezi konsolda 120 voltluk bir giriş bulunduran aracın içinde tam 8 adet USB noktası yer alıyor. 19 bardak tutucu bulunduran Subaru Ascent, 8 kişiye oturma olanağı sunuyor.

Başlangıç seviyesi paketi hariç tüm modellerde isteğe göre ikinci sıradaki orta koltuk iptal edilerek araç 7 koltuk düzenine çevrilebiliyor. Standart olarak 6.5" boyutlu ekran ile gelen bilgi eğlence sistemi üst paketlerde 8" boyuta sahip.

Yeni Subaru Ascent, Amerika'da Premium, Limited ve Touring paketleriyle 2018 yaz aylarında satılmaya başlanacak.

Yeni SUBARU XV 2018 Fiyat Listesi ve Özellikleri
2018 Yeni Subaru Levorg Türkiye Fiyatı ve Özellikleri
İşte Yeni Subaru Outback 2017-2018 MY, Fiyat Ne Olur?
2017 Yeni Subaru XV özellikleri ve fiyatı için tıklayınız...
Yeni Subaru XV ve Impreza çarpışma testinden en yüksek puanları aldı
Subaru fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler